Ruský ministr zahraničí tvrdí, že Spojené státy se snaží postavit proti sobě Čínu a Indii

Sergej Lavrov

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov 20. března 2023 v rozhovoru pro pořad Velká hra na Prvním televizním kanálu prohlásil, že Západ se pekelně snaží postavit proti sobě Čínu a Indii. Lavrov naopak poznamenal, že Rusko usiluje o usnadnění dialogu mezi Čínou a Indií, aby pomohlo vyřešit veškeré jejich dvoustranné problémy.

Sergej Lavrov

„Vycházíme z toho, že čím více spolu (Indie a Čína) komunikují, tím je to pro všechny užitečnější a tím lépe pro tyto dvě velké mocnosti, dvě velké civilizace a urovnání všech jejich problémů,“ prohlásil. „Západ zatím zaujímá zcela opačný postoj. Sleduje přímo opačné cíle – postavit Indii proti Číně. Naši indičtí přátelé to velmi dobře chápou. Upřímně nám říkají, že tyto pokusy vnímají. Vidí skutečné cíle, které NATO sleduje tím, že prohlašuje, že jeho zóna odpovědnosti se rozšiřuje nejen na euroatlantickou, ale i na indo-pacifickou oblast.“

Lavrov upozornil na to, že „NATO nyní proniká do této části světa podvodem nebo lstí.“

Ruský ministr zahraničí se vyjádřil, že vojenská aliance AUKUS – tvořená Austrálií, Spojeným královstvím a Spojenými státy – je západním beranidlem, jehož cílem je destabilizovat indo-pacifický region. Lavrov se domnívá, že AUKUS do svých řad pravděpodobně zahrne i Japonsko a Jižní Koreu. Lavrov tvrdí, že existují spiknutí, jejichž cílem je vrazit klín mezi členské země Sdružení národů jihovýchodní Asie (ASEAN). Ruský ministr zahraničí prohlásil, že američtí geopolitičtí stratégové „vytipovali“ pět zemí, které „budou vůči takovým výzvám poddajnější.“

Pokud jde o Čtyřstranný bezpečnostní dialog, jehož členem je kromě Austrálie, USA a Japonska také Indie, Lavrov tvrdí, že jeho indičtí kolegové při rozhovoru o bezpečnostním bloku uvedli, že se dohodli na vstupu do Čtyřstranného bezpečnostního dialogu „výhradně kvůli realizaci ekonomických projektů.“

„Všechny tyto kroky jsou doprovázeny – a Spojené státy se tím netají – snahou přesvědčit Indii, aby se připojila k protiruským sankcím a neposkytla Rusku žádnou možnost využít indické zdroje a indickou logistiku k obejití západních sankcí, ale Indie s tím nesouhlasí,“ uzavírá Lavrov.

Jakmile se Spojené státy začnou v Asii orientovat na tento region, budou se snažit použít metodu „rozděl a panuj.“ Cílem je, aby se Indie a Čína zapojily do vleklého boje, v němž si navzájem vylijí krev. Jakmile se kouř z takového konfliktu usadí, budou obě země značně oslabeny, zatímco USA zůstanou nezasaženy a budou mít záviděníhodnou pozici, aby si v tomto regionu udržely prvenství.

Ačkoli Čína a Indie mají napjaté vztahy, dokázaly své spory zodpovědně urovnat, aniž by destabilizovaly třetí strany, jako jsou USA v obraze.

Kdyby byli diplomaté obou zemí chytří, udělali by vše pro to, aby se USA citlivých jednání neúčastnily. USA jsou skrz naskrz agentem chaosu.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x