George Soros upozornil v Davosu, že civilizace nemusí přežít, pokud nebudou Rusko a Čína poraženy

George Soros

„Musíme zmobilizovat všechny naše zdroje, abychom válku co nejdříve ukončili. Nejlepší a možná jediný způsob, jak zachovat naši civilizaci, je porazit Putina co nejdříve,“ říká Soros.

George Soros

Globalistický miliardář George Soros varoval účastníky Světového ekonomického fóra v Davosu, že „civilizace nemusí přežít“, pokud nebudou poraženi ruský prezident Vladimir Putin a čínský diktátor Si Ťin-pching.

Devadesátiletý maďarský finančník prohlásil, že ruská invaze na Ukrajinu může znamenat „začátek třetí světové války“, a oddaluje program WEF o Velkém resetu.

„Ostatní otázky, které se týkají celého lidstva – boj proti pandemiím a změnám klimatu, zabránění jaderné válce, zachování globálních institucí – musely ustoupit do pozadí,“ řekl Soros v úterý. „Proto říkám, že naše civilizace nemusí přežít.“

„Proto musíme mobilizovat všechny naše zdroje, abychom válku co nejdříve ukončili. Nejlepší a možná jediný způsob, jak zachovat naši civilizaci, je porazit Putina co nejdříve. To je to hlavní,“ dodal.

Soros prohlásil, že Putin a Si se při prosazování svých samostatných národních zájmů dopustili „ohromujících chyb“, za které nyní platí svět.

„Jsou spolu svázáni spojenectvím, které nemá žádné hranice. Mají také mnoho společného. Vládnou zastrašováním, v důsledku čehož se dopouštějí ohromujících chyb,“ uvedl Soros. „Putin očekával, že bude na Ukrajině vítán jako osvoboditel; Si Ťin-pching se drží politiky nulového krytí, která nemůže být udržitelná.“

Soros prohlásil, že Putin musí být rychle poražen také proto, že jeho vojenská operace na Ukrajině odsunula na vedlejší kolej iniciativy WEF týkající se změny klimatu, která podle něj rovněž ohrožuje civilizaci.

„Zatímco zuří válka, boj proti změně klimatu musí být na druhém místě. Přitom odborníci nám říkají, že jsme již značně zaostali a změna klimatu je na pokraji nezvratnosti. To by mohl být konec naší civilizace,“ řekl.

Ukrajinské síly však čelí těžkému boji, protože válka dospěla do „nové fáze“, kdy se musí postavit ruským silám v otevřeném terénu, kde může bývalý sovětský stát využít svou „početní převahu“ na bojišti.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x