Rusko se na Ukrajině stále více prosazuje, zatímco USA a NATO dodávají zbraně

Rusko se na Ukrajině

Většině lidí by již mělo být jasné, že válka na Ukrajině, která se rozhořela po ruské invazi, má jen jeden nevyhnutelný závěr, a tím je vítězství Moskvy.

Rusko se na Ukrajině

Jediné, co ještě není známo, je, kolik lidí ještě zemře a kolik dalšího území Ukrajiny bude před ruským vítězstvím zcela zničeno.

Ukrajinci bojovali obdivuhodně a mnohem urputněji, než jim většina vojenských expertů přisuzovala. Faktem však je, že Rusko má mnohem větší počet obyvatel a rozsáhlejší průmyslovou základnu, z níž může vyrábět válečný materiál, zatímco Kyjev musí být závislý na štědrosti jiných zemí. Navíc ukrajinské síly nemají schopnost přenést válku na ruské území; pokud by k tomu došlo, Moskva by pravděpodobně odpověděla přinejmenším taktickými atomovými zbraněmi.

Další známky nevyhnutelného vítězství Ruska se objevily minulý týden, kdy síly Vladimira Putina dobyly Lysyčansk, sesterské město bývalé ukrajinské pevnosti Sievierodoněck. Ruské síly tak mají Luhanskou provincii plně pod kontrolou.

Podle zpráv ruský ministr obrany Sergej Šojgu potvrdil, že jeho jednotky mají vše pod kontrolou, zatímco ukrajinský regionální guvernér Luhanska Serhij Hajdaj prohlásil, že „město hoří.“

„Sergej Šojgu informoval vrchního velitele ruských ozbrojených sil Vladimira Putina o osvobození Luhanské lidové republiky,“ uvedlo ministerstvo obrany v prohlášení.

Ruská armáda spolu se svými separatistickými spojenci nyní plně kontroluje „Lysyčansk a další blízká města, zejména Bělogorovku, Novodružesk, Malorjazanceve a Bílou Horu,“ poznamenalo dále prohlášení.

Hajdaj mezitím na Telegramu poznamenal, že „Rusové posilují své pozice v Lysyčansku.“

„Rusové jsou zakopáni v Lysyčansku, město hoří. Okupanti pravděpodobně nasadili v Lysyčansku všechny své síly. Zaútočili na město s nevysvětlitelně brutální taktikou,“ řekl Haidaj.

Deklarovaným cílem Ruska před invazí bylo „osvobodit“ dva klíčové regiony tvořící Donbas – Luhansk a jeho separatistickou promoskevskou republiku. Nyní, když tato dvě klíčová města padla, je Moskva svému donbaskému cíli mnohem blíže.

Zástupce domobrany LPR Andrej Maročko uvedl, že město je „vyčištěno od ukrajinských nacionalistů“, a dodal, že v okolí Lysyčanska již byly instalovány „vítězné vlajky“, jak uvedla CNN. Jiné zprávy mezitím uvádějí, že místní proruští občané skutečně vyvěsili sovětskou vlajku u památníku v centru města, čímž se vrátili do starých zlých časů bývalého Sovětského svazu (SSSR).

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vydal minulý týden aktuální zprávu o bojišti, v níž uvedl, že více než 2 600 ukrajinských měst je nyní pod kontrolou Moskvy.

„Ruská armáda pokračuje v ostřelování našich měst raketami,“ uvedl Zelenskyj a vyzval lidi, aby „pomohli armádě, pomohli dobrovolníkům, pomohli všem, kteří v této době zůstali sami“, a aby využili svých kontaktů k „šíření pravdy o válce a o zločinech okupantů na naší zemi.“

Mezitím USA a NATO pokračují ve vyčerpávání vlastních zásob zbraní, které chtějí poskytnout Ukrajině v boji, který je stále více považován za ztracený.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x