Rusko obviňuje Ukrajinu z přípravy falešné vlajky s chemickými zbraněmi a ze zabíjení civilistů

Chemické zbraně

Ruská vláda v úterý varovala svět, že ukrajinská rozvědka údajně připravuje chemický útok na civilisty, z něhož má být obviněno Rusko.

Chemické zbraně

V prohlášení vydaném Společným koordinačním štábem Ruské federace pro humanitární reakci Rusové prohlásili: „Zpravodajské služby kyjevského režimu připravují provokace s cílem obvinit ruské ozbrojené síly z údajného použití chemických zbraní proti civilnímu obyvatelstvu.“

V oznámení se uvádí: „Dne 18. června 2022 přijeli zástupci Bezpečnostní služby Ukrajiny do Primorského sanatoria Ministerstva zdravotnictví Ukrajiny (Kurortny, Oděská oblast), aby jednali o otázkách přijímání, ubytování a poskytování zdravotní péče lidem zasaženým chemickými (toxickými) látkami.“

Po podrobném popisu údajného útoku pod falešnou vlajkou chemických zbraní ruská vláda varovala „takzvaný civilizovaný Západ, Organizaci spojených národů, Mezinárodní výbor Červeného kříže a Organizaci pro zákaz chemických zbraní“, že tento zinscenovaný útok bude široce rozšířen západními médii a internetovými kanály.

V úvodu vládního prohlášení Rusko poukázalo na nemocnice ve městech Bachmut, Černigov a Seversk, kde ukrajinská armáda údajně zřídila palebná postavení a odstřelovací pušky s naprostým nezájmem o bezpečnost civilistů.

V prohlášení se také podrobně píše o druhém útoku, který údajně připravují ukrajinské neonacistické prapory.

Podle ruské rozvědky „se bojovníci ukrajinských nacionalistických praporů chystají provést raketové útoky z obytných oblastí Krivého Rogu na místní nemocnici (ul. Osvoboditele) ve Vysokopolí, kterou kontrolují ruské ozbrojené síly. Ukrajinští neonacisté doufají, že těmito činy vyprovokují protiútok s cílem obvinit ruské ozbrojené síly z provádění nevybíravých útoků na objekty civilní infrastruktury a likvidace ukrajinského civilního obyvatelstva.“

Po plánovaném útoku na nemocnici Rusko tvrdí, že Ukrajina použije „bezpilotní letadla k přípravě falešných videozáznamů o údajných vraždách civilistů spáchaných Rusy“ a poté poskytne záběry západním zpravodajským agenturám.

Rusko odsoudilo Světovou zdravotnickou organizaci a mezinárodní společenství za to, že opakovaně neřeší humanitární problémy na Ukrajině.

Začátkem tohoto týdne západní média jednomyslně potvrdila tvrzení ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, že ruská raketa zasáhla nákupní centrum s více než tisícovkou občanů uvnitř a zabila 16 osob.

Následně však vyšlo najevo, že vedle obchodního centra byl ve skutečnosti zasažen ukrajinský vojenský muniční sklad a obchodní centrum nebylo plné civilistů.

K široce medializovanému „útoku na civilisty“ došlo pouhé tři dny poté, co ruské ministerstvo obrany vydalo podobné varování, že Ukrajina chystá útok na civilisty, o kterém budou informovat západní média.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x