Francie zažila další den celonárodních protestů a připravuje se na další

Francie,celonárodních protest

Francie čelila sedmý den protestům proti nepopulárním plánům prezidenta Emmanuela Macrona na důchodovou reformu a pokračujícím stávkám, které se dotkly rafinerií, veřejné dopravy a svozu odpadu.

Francie,celonárodních protest

Koalice francouzských odborů ve vzácné ukázce solidarity od začátku protestního hnutí na konci ledna očekává, že udrží tlak na vládu, aby reformu, jejímž ústředním bodem je dvouleté prodloužení věku odchodu do důchodu na 64 let, stáhla.

Podle ministerstva vnitra se očekává, že v době, kdy bude Senát pokračovat ve studiu legislativy, bude po celé zemi pochodovat až 1 milion lidí, přičemž hlasování o textu z horní komory parlamentu se očekává pravděpodobně v neděli večer.

Demonstrace začaly v 10 hodin dopoledne (9:00 SEČ) ve velkých městech, například v Toulouse a Nice. Ve 14 hodin má začít pochod v Paříži.

Podle vládních údajů v úterý demonstrovalo 1,28 milionu lidí, což je největší účast od vzniku protestního hnutí. Odbory uvádějí počet 3,5 milionu osob.

Podle průzkumů veřejného mínění je většina voličů proti Macronovu plánu, zatímco těsná většina je pro stávková opatření.

Současně společnost TotalEnergies (TTEF.PA) potvrdila, že stávky pokračují ve francouzských rafinériích a skladech této ropné společnosti, zatímco SNCF podle agentury Reuters uvedla, že vnitrostátní a regionální doprava bude po celý víkend vážně narušena.

V ulicích Paříže se nadále hromadí odpadky a místní obyvatelé hlásí zvýšený výskyt krys, jak uvádějí místní média.

Pokud se výbor na textu dohodne, je pravděpodobné konečné hlasování v obou komorách, ale osud takového hlasování v dolní komoře parlamentu, kde má Macronova strana relativní většinu, zůstává sporný.

Dne 15. března proběhne další den celostátních stávek a protestů.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jiří
Host
jiří
1 rok před
1
0
Would love your thoughts, please comment.x