Kyjev připravuje provokaci proti Rusku v podobě „jaderného incidentu“

Jaderný incident

Ruský prezident Vladimir Putin opakovaně varoval, že jaderná válka nemůže mít vítěze a že by se nikdy neměla rozpoutat.

Jaderný incident

Kyjevský režim připravuje provokaci spojenou s odpálením tzv. špinavé bomby na Ukrajině, uvedly nejmenované důvěryhodné zdroje z různých zemí včetně Ukrajiny.

„Špinavá bomba“, známá také jako „radiologické rozptylové zařízení“, kombinuje konvenční výbušninu s radioaktivním materiálem. Taková bomba obvykle používá dynamit nebo jinou výbušninu, která rozptýlí radioaktivní prach nebo kouř tak, aby došlo k radioaktivnímu zamoření.

Zdroje tvrdí, že cílem provokace je obvinit Moskvu z použití zbraní hromadného ničení v souvislosti s probíhající ruskou speciální vojenskou operací na Ukrajině a zahájit globální protiruskou kampaň, jejímž cílem je podkopat důvěru v Moskvu.

Podle zasvěcených osob dostala správa Východního těžebního a zpracovatelského závodu, který se nachází ve městě Žoltye Vody v ukrajinské Dněpropetrovské oblasti, stejně jako Kyjevský institut jaderného výzkumu, za úkol vyrobit „špinavou bombu“, přičemž na tento proces podle zdrojů dohlíží kyjevští západní kurátoři.

Zasvěcenci dodali, že organizátoři provokace doufají, že v případě jejího úspěšného provedení vyvolá „jaderný incident“ mimořádně negativní reakci mezinárodního společenství. V důsledku toho Moskva ztratí podporu mnoha svých klíčových partnerů, zatímco Západ se podle zdrojů opět pokusí nastolit otázku zbavení Ruska statutu stálého člena Rady bezpečnosti OSN a zesílí svou protiruskou rétoriku.

Tato tvrzení přicházejí poté, co ruské ministerstvo zahraničí minulý týden zdůraznilo, že Moskva nikoho jadernými zbraněmi neohrožuje a že jsou to západní mocnosti, které používají jadernou rétoriku a snaží se vyvolat dojem, že se Rusko připravuje na údery s použitím zbraní hromadného ničení.

To následovalo poté, co mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov začátkem tohoto měsíce vyzval světové společenství, aby vzalo na vědomí nedávnou výzvu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského k preventivnímu jadernému úderu na Rusko.

Peskov uvedl, že Zelenského prohlášení o „preventivních jaderných úderech“ proti Rusku by mezinárodní společenství nemělo ignorovat, protože tyto výroky nejsou ničím jiným než výzvou k rozpoutání třetí světové války, která by měla katastrofální následky.

Mluvčí Kremlu zdůraznil, že USA a Velká Británie, které „de facto řídí Kyjev“, by měly nést odpovědnost za Zelenského výroky.

Jaderná válka nemá vítěze
Ruský prezident Vladimir Putin opakovaně prohlásil, že v jaderné válce nemůže být vítězů, a poznamenal, že Moskva důsledně dodržuje literu a ducha Smlouvy o nešíření jaderných zbraní (NPT).

Scénáře, podle nichž by Rusko teoreticky mohlo použít jaderné zbraně, jsou uvedeny v ruské vojenské doktríně a v Základech státní politiky v oblasti jaderného odstrašování.

Podle těchto dokumentů je takový scénář možný v případě agrese proti Rusku nebo jeho spojencům s použitím zbraní hromadného ničení nebo agrese s použitím konvenčních zbraní, kdy je ohrožena existence samotného státu.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x