Robert Fico: Slovensko neuzavře s WHO žádné mezinárodní pandemické dohody

Robert Fico

Slovenský premiér Robert Fico na stranické konferenci SMERu prohlásil, že jeho vláda nepodepíše pandemickou smlouvu Světové zdravotnické organizace a poslanci SMERu nebudou v parlamentu ratifikovat pandemickou smlouvu s WHO, protože je to projekt chamtivých farmaceutických firem.

Robert Fico byl 25. října 2023 počtvrté jmenován slovenským premiérem poté, co jeho strana SMER – Slovenská Sociálna Demokracia zvítězila ve volbách 30. září a vytvořila koalici se středolevicovou stranou HLAS – Sociálna Demokracia a nacionalistickou stranou Slovenská Národná Strana.

Před týdnem premiér Fico během hodinového projevu na konferenci strany SMER, jejímž je předsedou, prohlásil, že nepodpoří posílení pravomocí Světové zdravotnické organizace („WHO“) na úkor suverénních států v boji proti pandemiím. „S takovým nesmyslem mohou přijít jen šílené farmaceutické firmy,“ řekl více než 400 přítomným hostům, velvyslancům, delegátům a členům strany.

Smlouva o pandemii by přenesla pravomoci v oblasti zdravotnictví v době pandemie z národních ministerstev zdravotnictví signatářských zemí na Světovou zdravotnickou organizaci. WHO by tak získala drakonické rozhodovací pravomoci, kterými by se signatářské země musely řídit, a to nejen v oblasti povinnosti nákupu vakcín a léků nařízených WHO, ale mohlo by se tak stát i v případě povinného očkování nařízeného touto nadnárodní organizací. A byl to právě Robert Fico, který to jednoznačně odmítl a prohlásil, že poslanci SMERu pro takový návrh ruku nezvednou.

Fico celou dohodu s WHO označil za plán chamtivých farmaceutických firem, které se začaly obávat o svůj byznys, když se nyní ukazuje, že řada zemí světa přestává nakupovat vakcíny, ruší povinné očkování a celý byznys farmaceutických firem jde do kopru. Pandemická smlouva má tuto situaci změnit a zajistit, že prostřednictvím WHO bude odběr vakcín nařízen a autoritativně předepsán všem členským zemím, které Pandemickou smlouvu podepíší a následně ratifikují parlamenty.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x