Evropská digitální identita: Eurokraté chtějí vytvořit režim, v němž budou občané stále více pod kontrolou Bruselu

Evropská digitální identita

Dohoda mezi Evropským parlamentem a Radou Evropské unie o peněžence pro digitální identitu EU je zneužitelná a dává Bruselu možnost upírat lidem práva a kontrolovat je.

Podle nové Evropské legislativy budou peněženky, které budou prozatím dobrovolné, obsahovat digitální verze všech občanských průkazů, řidičských průkazů, diplomů a zdravotnické dokumentace.

Evropská komise trvá na tom, že systém bude bezpečný, a současné Španělské předsednictví EU tvrdí, že díky tomu se EU stane digitálním lídrem na celosvětové úrovni v oblasti ochrany demokratických hodnot, ale co má digitalizace společného s Evropskými hodnotami?

Naopak, tento krok ve skutečnosti Evropské hodnoty ohrožuje, jak tvrdí 504 akademiků a odborníků z 39 zemí, kteří podepsali otevřený dopis varující před nebezpečím pro bezpečnost a svobodu lidí na internetu.

Tímto směrem nás posunula pandemie, když byly zavedeny Covid-19 očkovací pasy a omezeno právo cestovat. Nová peněženka nás posune mnohem dál směrem k útlaku.

Všechny doklady jsou na jednom místě, takže je lze zabavit jedním kliknutím. V Kanadě to udělala Trudeauova administrativa, když během Covidu odepřela odmítajícím očkování přístup k jejich účtům a později odebrala práva na pojištění řidičům, kteří se účastnili protestní blokády hlavního města Ottawy.

Znamená to také, že členské státy začínají ztrácet výhradní právo zrušit vydanou dokumentaci. To bude moci učinit i Brusel. Brusel a komisař Thierry Breton chtějí jít ještě dál zavedením digitální měny euro, zatímco Breton je komisařem usilujícím o cenzuru sociálních médií.

Pokud se do této peněženky dostanou finanční záležitosti, bude umožněna větší kontrola nad životy lidí s možností zavedení systému sociálních kreditů nebo elektronických sankcí pro ty, kteří se zapojí do protestů. Takový systém také umožní úřadům kontrolovat způsob, jakým lidé utrácejí své peníze, jako se to stalo v Kanadě a Brazílii. Digitální měna usnadňuje podnikání, ale je také nástrojem k odstranění našich práv na soukromí.

Šéf Polské centrální banky Adam Glapiński říká, že spotřebitelé nechtějí, aby jejich banka věděla o všech jejich transakcích, a úplná digitální centralizace transakcí toto právo na anonymitu odstraňuje.

Tento nejnovější krok EU souvisí také s navrhovanými změnami smlouvy, které zahrnují postupné vyřazení všech národních měn ve prospěch eura. Nejenže by Polsko bylo zbaveno práva provádět vlastní měnovou politiku, ale EU by také kontrolovala peněženky Polských občanů.

Banky v Kanadě a Austrálii již začaly počítat uhlíkovou stopu nákupů svých klientů. Od toho už je jen krůček k tomu, aby jim v případě překročení určitých limitů zabránily v provádění některých transakcí.

Ale právě EU je spolu s Čínou lídrem v budování elektronických vodítek pro své občany. Digitální transformace postpandemických fondů má pomoci posunout tímto směrem i Evropu.

Ironií však je, že celý tento proces v EU se může zastavit v důsledku špatného stavu digitální ekonomiky v Německu. Tato země je daleko pozadu, pokud jde o přístup k širokopásmovému připojení a optickým vláknům, a bez toho bude pro ni obtížné zvládnout přenos velkého množství dat. Je těžké mluvit o digitální měně nebo digitálních pasech v zemi, kde jsou stále problémy s online službami a online karetními transakcemi.

Postoj Polské vlády v této věci není jasný a zasedání Evropské komise 28. listopadu, na kterém se o tom bude jednat, se rychle blíží. Existuje nebezpečí, že nová Polská vláda tuto záležitost prostě nechá projít.

Není pochyb o tom, že Eurokraté chtějí vytvořit režim, v němž budou občané stále více kontrolováni orgány sídlícími v Bruselu.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kim
Host
Kim
3 měsíců před

Západní nacismus a fašismus zatlačují Čínu a Rusko ke komunismu jako přirozené reakci. Ovšem stejně tak tím posiluje komunistickou reakci také na Západě. Zdá se, po této nacistickým a fašistickým Západem podněcované válce padne celý svět nadlouho do komunismu.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x