Big Pharma zaplatila Fauciho agentuře během pandemie 690 milionů dolarů

vakcina

Američané začínají tušit, že se vláda během pandemie přitulila k Big Pharma. Nyní můžeme jasně vidět, jak blízko k ní měla.

Během pandemie, od konce roku 2021 do roku 2023, vydělaly Národní ústavy zdraví a jejich vědci podle nových údajů na honorářích 710 milionů dolarů. Jedná se o poplatky, které soukromé firmy, například farmaceutické, platí vládním vědcům za licence na jejich objevy pro lékařské využití.

Národní institut pro alergie a infekční nemoci (NIAID), dílčí agentura pod vedením Dr. Anthonyho Fauciho, a 260 jeho vědců získalo téměř celých 690 milionů dolarů.

NIH pečlivě střeží informace o tomto masivním privatizovaném komplexu královských poplatků. Abychom získali informace o licenčních poplatcích vyplacených v období od září 2009 do října 2021 – celkem 325 milionů dolarů v 56 000 transakcích -, byla moje společnost OpenTheBooks.com nucena podat žalobu.

Abychom dosáhli tohoto čerstvého zveřejnění, museli jsme podat druhou žalobu, tentokrát s organizací Judicial Watch, která nám sloužila jako právní poradce.

Platby do NIH se v období pandemie dramaticky zvýšily: v těchto letech se tok finančních prostředků ze soukromého sektoru více než zdvojnásobil ve srovnání s dvanácti předchozími lety dohromady. Celkem jde o 1,036 miliardy dolarů.

Není jasné, zda tyto nové údaje zahrnují i 400 milionů dolarů, které se společnosti Moderna a Pfizer dohodly zaplatit v rámci vyrovnání s NIH za licenční poplatky za vakcínu proti Covid.

Fauci, tvář naší reakce na COVID-19, dá Američanům poslední šanci získat určitou transparentnost, když v pondělí promluví před podvýborem Sněmovny reprezentantů pro koronavirovou pandemii.

Je třeba vysvětlit mnoho věcí.

Obavy z možného střetu zájmů mezi soukromými příjemci licenčních poplatků a tvůrci COVID politiky – kteří očkování vytrvale prosazovali – už léta odmítá.

Nyní bude muset také vysvětlit šokující e-maily, které rozeslal jeden z jeho náměstků a v nichž podrobně popisuje interní metody, jak obejít federální zákon o svobodném přístupu k informacím.

Fauci nebude smět osobně posílat lidem dopisy nebo dělat pravopisné chyby, aby se vyhnul kontrole – dvě ze strategií, jak se vyhnout zákonu o svobodném přístupu k informacím, které podrobně popsal Fauciho důležitý zástupce Dr. David Morens.

Naopak, Fauci bude terčem kamer snímaných z celého světa a bude požádán, aby vypovídal o podrobnostech, které uvedl v přísežné výpovědi na začátku tohoto roku.

Je to příležitost buď očistit své jméno, nebo posílit dojem veřejnosti o něm a NIH jako o vyhýbavých a sebestředných.

Kromě této malé skupiny vědců, kteří skrývají rozhovory o zdroji viru, NIH neustále vyřizuje žádosti FOIA, jako by šlo o jejich virové útoky. Proto dává smysl, že jsme žalobci v šesti aktivních případech FOIA.

NIH obvykle nadále zatajuje informace, které by nám usnadnily propojení léčiv s lidmi, kteří jejich vynálezy financovali. Například nám nechtějí sdělit přesnou výši honorářů poskytnutých jednotlivým vědcům. Stále tak nemůžeme sledovat peníze.

Mezitím by se mělo o zákonu o transparentnosti licenčních poplatků, který prosazuje senátor Rand Paul, hlasovat hned na plénu poté, co jednomyslně prošel výborem.

Fauci má spoustu možností, co v mezidobí dělat. Mohl by říci, že souhlasí s návrhy zákonů podobnými Paulovu. Mohl by požadovat, aby CDC a NIH dobrovolně „odtajnily“ licenční poplatky. Pak můžeme posoudit, zda jejich rozhodnutí zlepšila jejich blaho nebo blaho veřejnosti.

Fauci by se také mohl vyslovit pro změny zákona o svobodném přístupu k informacím, které by pohnaly k odpovědnosti úmyslné porušovatele zákona.

Měl by alespoň vyjádřit lítost nad tím, že jeho kolegové zcela ignorovali zákon o svobodném přístupu k informacím a kampaň za transparentnost, kterou vedli a která nyní vyšla najevo v soukromé korespondenci.

Zajišťování obecného blaha a zveřejňování svých příjmů a výdajů veřejnosti jsou dvě nejzákladnější povinnosti vlády.

Dr. Fauci dovršuje padesát let ve vládě a stoupá na pozici nejlépe placeného úředníka, měl by se zamyslet nad tím, zda by si tyto povinnosti neměl znovu odškrtnout. V zájmu minulosti.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] post Big Pharma zaplatila Fauciho agentuře během pandemie 690 milionů dolarů first appeared on Akta […]

Frank
Host
Frank
8 dní před

A kolik vydělali von Lejno, Kubek, Maďar, Hořejší a Prymula?

2
0
Would love your thoughts, please comment.x