Rakouská politička za FPÖ vyzývá Rakouskou vládu, aby zastavila platby EU, které podporují válku

Petra Stegerová

Podle rakouské strany FPÖ nesmí být válka na Ukrajině podporována a Rakousko se musí podílet na budování míru, místo aby válku prodlužovalo.

Petra Stegerová

Podle Petry Stragerové z rakouské strany FPÖ je záměr EU zvýšit příspěvky členských států do rozpočtu, aby mohla pokračovat ve financování vleklé války na Ukrajině proti Rusku, nehoráznou politikou.

Petra Stegerová, mluvčí rakouské strany FPÖ pro Evropské záležitosti, spolu s řadou politiků této strany kritizuje pro-válečný postoj Rakouské vlády. Podle Stegerové nesmí EU podporovat vleklou válku na Ukrajině, natož ji podněcovat nekonečným poskytováním vojenské a finanční pomoci Kyjevu.

Místo toho musí Rakousko podporovat mír, uvedla Stegerová, která se ohradila proti návrhu šéfa EU Josepa Borrella poskytnout Ukrajině dalších 5 miliard eur ročně, jakož i rozsáhlý příspěvek na zajištění pokračování programu vojenského výcviku Ukrajinských ozbrojených sil.

Mluvčí FPÖ označil Borrellův plán za „bezednou díru“ a vyzval Rakouskou vládu, aby zastavila jakékoli další platby zaměřené na podporu války na Ukrajině.

Rakouská společnost OMV prohlásila, že je nadále odhodlána nakupovat Ruský plyn
Rakouská ropná a plynárenská společnost OMV oznámila 9. července svůj záměr pokračovat v nákupu od Ruského energetického gigantu Gazprom, a to i po zajištění alternativních kontraktů z jiných zdrojů pro uspokojení Rakouských dovozních potřeb, uvedl Sputnik s odvoláním na generálního ředitele skupiny OMV Alfreda Sterna.

Generální ředitel Alfred Stern potvrdil, že OMV bude i nadále dodržovat dlouhodobou dohodu s Gazpromem, přičemž se odvolává na zákonné povinnosti a možnost zvýšení cen v případě vyřazení některých zdrojů.

„Dokud bude Gazprom dodávat…, budeme tato množství od Gazpromu odebírat… Jako průmyslová společnost máme povinnost zajistit, abychom tyto zdroje využívali, dokud jsou právně přijatelné,“ řekl Stern listu Financial Times.

Otázka případných sankcí Západu vůči Ruskému plynu je podle Sterna věcí rozhodnutí politických představitelů. Upozornil však, že omezení některých zdrojů by mohlo vést ke zvýšení cen.

Generální ředitel svými výroky zdůraznil závazek OMV dodržovat dlouhodobou smlouvu o dodávkách s Gazpromem, která byla v roce 2018 prodloužena do roku 2040.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x