Vladimir Putin podepsal zákon, který zakazuje transgenderové operace

Vladimir Putin

Ruský prezident Vladimir Putin v pondělí podepsal zákon, který zakazuje jakékoliv „lékařské zákroky zaměřené na změnu pohlaví“ s výjimkou chirurgických zákroků k léčbě deformací reprodukčních orgánů u dětí.

Vladimir Putin

Nový zákon zakazuje upravovat úřední dokumenty a veřejné záznamy tak, aby odrážely „změnu pohlaví“, a zakazuje lidem, kteří se pokusili o chirurgickou změnu pohlaví, stát se adoptivními rodiči nebo opatrovníky.

Rovněž umožňuje zrušit manželství, pokud jeden z manželů „změní“ své pohlaví.

Znění zákona zřejmě právně vylučuje kromě „transgenderových“ operací také podávání hormonů pro různé pohlaví. Právní předpis nabývá účinnosti okamžitě.

Ruští zákonodárci se snaží zabránit tomu, aby se v poslední době projevily genderové trendy ze Západu, kde v posledním desetiletí došlo k prudkému nárůstu operací pro změnu pohlaví. Podle předsedy Státní dumy Vjačeslava Volodina se počet těchto operací v USA za posledních 10 let zvýšil 50krát.

„To je cesta vedoucí k degradaci národa,“ řekl Volodin a vysvětlil, že cílem Ruských zákonodárců je takové kultuře zabránit.

Rusko má za sebou rostoucí podíl pokusů o „změnu pohlaví.“ V letech 2018 až 2022 v zemi legálně „změnilo“ své pohlaví více než 2 000 lidí.

Zákonodárci byli také znepokojeni „rostoucím počtem případů“ ruských mužů, kteří využívají „osvědčení o změně pohlaví, aby se vyhnuli odvodu do armády“ a byli posláni na Ukrajinu, uvedl hospodářský deník Kommersant, který se odvolává na zdroj ve Státní dumě.

Podle přední Ruské senátorky Valentiny Matvijenko se zákon setkal s „mnoha pozitivními reakcemi ze strany Evropských zemí.“

Zatímco Ruští zákonodárci oslavovali zákon jako ochranu své země před „západní protirodinnou ideologií“, kritici považují zákon za porušení „práv“ osob, které se identifikují jako opačné pohlaví, a varují, že vytvoří černý trh s transoperacemi a hormony, uvedl The Moscow Times.

Zatímco pro-transgenderoví aktivisté tvrdí, že chirurgické a hormonální zákroky u transsexuálů jsou nezbytné, aby se předešlo vážným problémům s duševním zdravím, největší existující studie o „změnách“ pohlaví byla podle časopisu JAMA v roce 2020 opravena a dospěla k závěru, že „operace potvrzující pohlaví nepřináší žádný přínos pro duševní zdraví po srovnání s kontrolní skupinou [pohlavně nevyhraněných] osob, které dosud nepodstoupily operaci.“

Podle výzkumu, který sledoval skutečné výsledky v průběhu tří desetiletí, je u lidí, kteří podstoupili „operace pro změnu pohlaví“, „19krát vyšší pravděpodobnost sebevraždy“ než u běžné populace.

V prosinci 2022 Rusko rozšířilo zákaz na pro-LGBT materiály pro děti tak, že postavilo mimo zákon veškerou „propagandu netradičních sexuálních vztahů, změny pohlaví a pedofilie“ bez ohledu na věk.

Putin se po léta snaží Rusko stavět do pozice neochvějného obránce „tradičních hodnot“ v opozici vůči dekadentnímu Západu.

V loňském roce Putin kritizoval, že Západní země přijaly „postoje, které přímo vedou k degeneraci a degradaci, protože jsou v rozporu s lidskou přirozeností.“

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x