Putin varuje Deep State, že Rusko je připraveno na jadernou válku

Jaderná válka

Ruský prezident Vladimir Putin varoval, že Rusko je plně připraveno na jaderný boj proti Západu, který podle něj podněcují aktéři Deep State.

Varování zaznělo v rozhovoru pro televizi Rossija 1 s novinářem Dmitrijem Kiseljovem, který Putinovi před pátečními volbami položil otázku týkající se taktických jaderných zbraní.

„Zbraně existují proto, aby se používaly. Máme své vlastní zásady a z nich vyplývá, že jsme připraveni v případě ohrožení naší suverenity a nezávislosti použít jakékoli zbraně, včetně těch, které jste zmínil, pokud se jedná o existenci Ruského státu. Vše je napsáno v naší strategii, nezměnili jsme ji,“ prohlásil Putin.

V roce 2020 podepsal dekret o politice jaderného odstrašování, který uvádí scénáře, při nichž by mohly být použity jaderné zbraně. Jedním z případů, který byl označen, byla agrese proti Rusku konvenčními zbraněmi v případě ohrožení existence země.

Koncem loňského roku Rusko zrušilo svou účast ve Smlouvě o úplném zákazu jaderných zkoušek z roku 1996 poté, co ji ratifikovalo v roce 2000. Ta zakazuje „všechny jaderné výbuchy, ať už pro vojenské nebo mírové účely.“ Podepsalo ji 187 zemí, ačkoli ji dále ratifikovalo pouze 178 zemí. Rusko prohlásilo, že svou účast zruší, protože USA zákaz nikdy neratifikovaly; mezi dalšími, kdo jej neratifikovali, byly jaderné mocnosti jako Pákistán, Indie a Čína.

Putin rovněž prohlásil, že jeho země je připravena na jadernou válku se Západem. Řekl: „Z vojensko-technického hlediska jsme samozřejmě připraveni. Máme je neustále u sebe, neustále ve stavu bojové pohotovosti.“

Dodal, že Spojené státy rovněž pracují na jaderných silách, a poznamenal: „Nyní stanovují úkoly ke zvýšení této modernizace, inovace, mají odpovídající plán. My o něm také víme. Vyvíjejí všechny své složky. My také.“

Upozornil také, že přítomnost Amerických vojsk na jakémkoli Ruském nebo Ukrajinském území budou považovat za eskalaci a budou podle toho reagovat, i když uvedl, že takovou situaci nepovažuje za pravděpodobnou.

„Kromě Amerického prezidenta Joea Bidena je v oblasti Rusko-Amerických vztahů a strategické zdrženlivosti dost dalších odborníků. Takže si nemyslím, že se zde vše postaví na hlavu, ale jsme na to připraveni.“

USA, Německo a několik dalších Evropských zemí prohlásily, že na Ukrajinu vojáky nepošlou, ale Putin věří, že se situace může změnit. Bidenova administrativa však nadále usiluje o schválení zastaveného zákona o bezpečnostní pomoci, který by Ukrajinským jednotkám poskytl další zbraně.

USA se připravují na možný útok Ruských jaderných zbraní na Ukrajině
Podle Amerických představitelů se USA začaly „důsledně připravovat“ na případný úder Ruských jaderných zbraní proti Ukrajině, přičemž obavy prý panují zejména z taktických a bojových jaderných zbraní. Dmitrij Medveděv, bývalý Ruský prezident, který nyní působí jako místopředseda Rady bezpečnosti země, uvedl, že by mohli použít strategické jaderné zbraně k obraně území, která byla z Ukrajiny začleněna do Ruska.

Financial Times uvedl, že viděl uniklé tajné spisy, které ukazují, že Ruská armáda byla v počátcích konfliktu s Ukrajinou vycvičena k použití taktických jaderných zbraní na bojišti na překvapivě nízkém prahu, včetně použití těchto zbraní proti velkým světovým mocnostem.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x