Putin chválí ruské síly, Wagnerova skupina kontroluje Bachmut

Vladimir Putin

Tisková služba Kremlu v sobotu uvedla, že ruský prezident Vladimir Putin poblahopřál ruským ozbrojeným silám a soukromé vojenské společnosti Wagner Group (PMC) ke společnému úsilí při osvobozování města Bachmut v Doněcké lidové republice (DLR).

Vladimir Putin

„Vladimir Putin blahopřeje útočným jednotkám Wagner Group, jakož i všem vojákům jednotek ruských ozbrojených sil, kteří jim poskytli nezbytnou podporu a krytí, k dokončení operace na osvobození Artemovska [Bachmutu],“ uvedla tisková služba Kremlu v prohlášení.

„Všem zúčastněným osobám budou předána státní vyznamenání,“ dodal Kreml.

Šéf soukromé vojenské společnosti Wagner Group Jevgenij Prigožin prohlásil, že ruské ozbrojené síly získaly plnou kontrolu nad městem Bachmut.

Krátce poté ruské ministerstvo obrany potvrdilo, že osvobození Bachmutu bylo dokončeno.

„Na taktickém směru Artemovsk [Bachmut] bylo v důsledku útočných akcí útočných jednotek Wagner za podpory dělostřelectva a letectva Skupiny vojsk Jug dokončeno osvobození města Artemovsk,“ uvedlo ruské ministerstvo obrany v prohlášení.

Bachmut, ležící severně od Doněcku, má pro průběh války strategický význam. Městem dlouho vedla dopravní trasa pro potraviny a zásobování ukrajinských jednotek dislokovaných v Donbasu.

V lednu letošního roku Prigožin oznámil, že Soledar přešel pod kontrolu ruských sil.

Podle Prigožina bylo v Soledaru údajně zabito pět set ukrajinských vojáků, kteří odmítli kapitulovat.

Dne 30. září 2022 podepsali prezident Vladimir Putin a hlavy Doněcké a Luganské lidové republiky a Chersonské a Záporožské oblasti dohody o připojení těchto území k Rusku, a to na základě referend, která ukázala, že drtivá většina místního obyvatelstva podporuje připojení k Rusku.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
aamater
Host
aamater
11 měsíců před

Tak veru má prečo!!! Postaviť pomník pre Wagnerovcov treba, na ich večnú slávu a pamiatku!!! Položili životy pri obrane slobody a v boji z hnedým morom!!!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x