Německá poslankyně: Digitální euro potřebují jen ti, kdo chtějí totální dohled nad občany

Joana Cotar

Minulý týden vystoupila v Bundestagu Německá poslankyně Joana Cotar. Digitální euro podle ní nikdo nepotřebuje, kromě Evropské centrální banky (ECB) a politiků, kteří mají na mysli něco jiného. A tím něčím jiným je totální dohled nad občany.

Od digitálního eura si slibujeme mnohé, uvedla paní Cotar v Bundestagu: „Ochrana dat, vše je bezpečné, nikdo nehodlá nikoho špehovat. To je stejně důvěryhodné jako sliby, které byly dány při zavádění eura.“

Ke slibům, které byly dány při zavedení eura, patřilo, že nebude poskytnuta žádná finanční pomoc, že bude zavedeno pravidlo 3 % a že bude zakázáno financování měnového státu. „Nyní ECB nedělá nic jiného a Maastrichtská smlouva je jen zbytečný papír,“ řekla.

„Dnes ECB slibuje špičkovou ochranu dat pro digitální euro a zítra bude monitorována každá transakce,“ dodala Cotar. Bude se používat ke kontrole chování občanů, stejně jako se používá v Číně.

Poznámka: Od 70. let 20. století diskutovali Evropští představitelé o vytvoření jednotné měny. Tento plán se stal oficiálním podpisem Maastrichtské smlouvy v roce 1992, která založila Evropskou unii a připravila půdu pro vytvoření jednotné Evropské měny. Pro účast v měně měly členské státy splňovat přísná kritéria, jako je rozpočtový deficit nižší než 3 % HDP a míra zadlužení nižší než 60 % HDP – obě tato kritéria byla nakonec po zavedení měny hojně porušována.

Název nové měny byl představen v roce 1995. Dne 31. prosince 1998 „uzamklo“ 11 zemí své směnné kurzy vůči sobě navzájem a vůči euru. O půlnoci jejich měny oficiálně přestaly existovat. Dnes je euro oficiální měnou 20 z 27 členských států Evropské unie.

Největší zkouškou pro eurozónu byla Evropská dluhová krize, která začala v roce 2009, kdy mnoho centrálních bank obchodujících v eurech nebylo schopno splácet své dluhy a byly zachraňovány ostatními státy eurozóny nebo institucemi EU.

Původní projev paní Cotar je v němčině a můžete si ho prohlédnout ZDE.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x