Proč Západní mainstreamová média ignorují protesty zemědělců?

demonstrace zemědělců

Přestože světová média využila všechny své názorové zbraně, aby „selská válka“, která otřásla Německem, vypadala jako neexistující, svět se i v nové éře sociálních médií dočkal dramatických záběrů z masových demonstrací zemědělců.

„Žádné palivo, žádné jídlo, žádná budoucnost“ – to je slogan, který Němečtí zemědělci používali nejčastěji, samozřejmě v angličtině, protože to byl jediný způsob, jak masově zviditelnit jejich současnou tíživou situaci.

Nicméně by vám bylo odpuštěno, kdybyste si nevšimli protestů, které v uplynulém týdnu zuřily napříč Německem – a v mnoha dalších zemích, včetně Rumunska a Francie – kvůli zjevnému nezájmu mainstreamových médií o zemědělskou revoluci, protože producenti zřejmě dostali obzvlášť přísné instrukce, o čem mají a o čem nemají informovat.

Zdálo se, že na existenci protestů, které se odehrávaly po celé Evropě, byla uvalena určitá forma mediálního embarga. Možná by stálo za to zamyslet se nad tím, proč tomu tak je.

To platí obecně, ale zejména v Evropě po druhé světové válce, která se nacházela v poměrně zoufalé situaci, se mnohokrát ukázalo, že zásobování potravinami je snad ještě choulostivějším a důležitějším strategickým odvětvím než těžký průmysl. Ačkoli v makrostatistikách, které podávají falešný obraz, by podíl zemědělství mohl být jen několikaprocentní, nebo dokonce „zanedbatelný“, nejenže není zanedbatelný, ale ukazuje se, že je důležitější než cokoli myslitelného.

Velké selské války v 15. a 16. století se vedly z úplně stejných důvodů jako dnes. Za zmíněné půldruhé století se kromě toho, že rolníkům doslova „vytrhl trn z paty“, denní pracovní doba průměrného rolníka zdvojnásobila a příjem, který za tyto hodiny dostával, se snížil na polovinu. Je pochopitelné (i když ne omluvitelné), že brutální krutost poněkud frustrovaných rolnických mas neznala mezí. Nebyly to ostatně ani represe, které následovaly.

Globální mocenská ekonomika a kolaborantské mocenské struktury Evropy, které se jí stále více podřizují a jsou nuceny hrát roli vyvrhele, nyní dělají totéž a přenášejí na rolnickou společnost náklady na prodlužování agónie Amerického světového impéria.

Výsledek konfliktu je zatím nepředvídatelný, protože celý Evropský systém nadvlády je na pokraji zhroucení. Stejně jako vůdci povstalců, kteří před mnoha staletími vedli selské války, neměli „adekvátní narativ“ o tom, jak vypadá přijatelné řešení, i dnes stále prožíváme smršť emocí, přičemž jen máloco nasvědčuje tomu, že by se v dohledné době mohlo dosáhnout smírného řešení.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jiří
Host
jiří
4 měsíců před

comment image

1
0
Would love your thoughts, please comment.x