Big Tech koalice Digital Trust & Safety Partnership (DTSP), Britský regulační úřad OFCOM a Světové ekonomické fórum (WEF) společně vypracovaly zprávu.
Tyto tři subjekty, každý svým způsobem, jsou známé tím, že prosazují nebo provádějí omezení projevu a politiky, které mohou vést k narušení soukromí a bezpečnosti.
DTSP uvádí, že jeho úkolem je „řešit škodlivý obsah“ a zajistit, aby se na internetu ověřoval věk („age assurance“), zatímco OFCOM uvádí, že jeho úkolem je zajistit „bezpečnost na internetu.“
Nyní jsou spoluautory WEF (WEF Global Coalition for Digital Safety) zprávy – bílé knihy -, která předkládá myšlenku užší spolupráce s orgány činnými v trestním řízení s cílem účinněji „měřit“ to, co považují za online digitální bezpečnost, a omezit to, co považují za rizika.
Důležitost tohoto kroku vysvětluje potřebou správně rozdělit finanční prostředky a zajistit dodržování předpisů. Přesto je ve zprávě opět několikrát téměř jako nadhozená fráze zmíněno „vyvažování“ tohoto cíle s obavami o soukromí a transparentnost.
Zpráva také navrhuje kooperaci (ještě většího počtu) výzkumných institucí za účelem monitorování dat – jak se v dokumentu píše, „široké škály zdrojů dat.“
Další návrhy uvedené v dokumentu by umožnily přístup k těmto údajům dalším subjektům a je zde snaha o vypracování a realizaci „cílených intervencí.“
V části „Metriky dopadu“ se uvádí, že jsou nezbytné k tomu, aby se „subjektivní zkušenosti uživatelů proměnily v hmatatelné, kvantifikovatelné údaje“, které pak mají umožnit měření „skutečných škod nebo pozitivních dopadů.“
Aby se toho dosáhlo, navrhuje se spolupráce s odborníky jako způsob, jak porozumět „zkušenostem s újmou“ – a to včetně orgánů činných v trestním řízení a „nezávislých“ výzkumných skupin, jakož i skupin na obranu poškozených.
Ty by měly být stejně jako orgány činné v trestním řízení zapojeny v případě, že dojde k „situacím, které mají závažný nepříznivý účinek a významnou újmu.“
Mezitím dokument navrhuje shromažďovat širokou škálu údajů za účelem provedení těchto „měření“ – od platforem, výzkumných pracovníků a (nepochybně vybraných) subjektů občanské společnosti.
Zpráva dále uvádí, že je nezbytné zajistit, aby se zjistily nejlepší způsoby cíleného sběru dat, „přičemž je třeba se vyhnout problémům s ochranou soukromí“ (ale neuvádí jak).
Výsledné cílené intervence by měly být „harmonizovány globálně.“
Pokud jde o to, kdo by měl mít k těmto údajům přístup, dokument uvádí:
„Zjednodušení procesů pro přístup k datům a podpora partnerství mezi výzkumnými pracovníky a správci dat způsobem chránícím soukromí může zlepšit dostupnost dat pro výzkumné účely, což povede k robustnějším a na důkazech založeným přístupům k měření a řešení problémů digitální bezpečnosti.“
Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.
[…] post Big Tech koalice spolupracuje s WEF a prosazuje standardy globální digitální bezpečnosti first appeared on Akta […]
A tady je názorná ukázka chování člověka, který už má čip v hlavě… https://www.bitporno.com/v/HQCLWR5HC6
Ty zamindrákované hovado, ty už smrdíš i tady?