EU se snaží donutit Polsko a Maďarsko, aby prováděly potraty ukrajinským uprchlíkům

EU se snaží donutit Polsko a Maďarsko, aby prováděly potraty ukrajinským uprchlíkům

Parlament Evropské unie odhlasoval, že všechny země Unie by měly provádět potraty ukrajinským uprchlíkům, a to i země, které jsou většinou pro život – Maďarsko a Polsko.

EU se snaží donutit Polsko a Maďarsko, aby prováděly potraty ukrajinským uprchlíkům

„Poslanci Evropského parlamentu vyzývají EU a všechny hostitelské a tranzitní země, aby zajistily přístup k sexuálnímu a reprodukčnímu zdraví a právům (SRHR), zejména k nouzové antikoncepci a potratové péči,“ píše se ve čtvrteční zprávě na oficiálních stránkách Evropského parlamentu.

„V případě žen, které se stále nacházejí na Ukrajině, Parlament naléhavě vyzývá EU, aby využila veškerá opatření a finanční prostředky, které má k dispozici, k uspokojení jejich potřeb v oblasti SRHR a aby v humanitárních balíčcích a konvojích na Ukrajinu a do hostitelských zemí zaslala sady pro důstojnost, včetně antikoncepce a sad pro sexuální reprodukční zdraví,“ dodává parlament s tím, že opatření bylo schváleno 462 hlasy pro, 19 proti a 89 se zdrželo hlasování.

V nyní přijatém usnesení se uvádí, že EU bude i nadále poskytovat finanční prostředky zemím, které přijímají „uprchlíky prchající z Ukrajiny“, ale „trvá na tom, aby Parlament sledoval, jak jsou tyto prostředky vynakládány, zejména v zemích, kde je neustále porušován právní stát, jako je Polsko a Maďarsko.“

Prouprchlická rezoluce přichází v návaznosti na zprávu EU z 3. května, která se snaží řešit „pronásledování menšin na základě víry nebo náboženství.“

Zpráva propaguje protikřesťanské a protináboženské nálady s odůvodněním, že mnohá náboženství jsou diskriminační vůči „ženám“ a homosexuálům tím, že odsuzují potraty a tzv. homosexuální „práva.“

Zpráva také uvádí, že náboženství je „důležitou hnací silou konfliktů po celém světě“, přičemž se výrazně zaměřuje na „práva“ ateistů a lidí bez náboženského vyznání a ignoruje masivní pronásledování křesťanů, k němuž dochází na Blízkém východě, v Africe i jinde.

Slovenská poslankyně Miriam Lexmann se po zprávě z 3. května obořila na své kolegy politiky a prohlásila, že parlament by nikdy neměl zaujímat „ideologické protináboženské postoje“, přičemž právo praktikovat náboženství označila za „lidské právo“, které je v podstatě „poslední baštou svobody.“

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x