Poslankyně EU vzkazuje von der Leyenové, aby „držela hubu“ kvůli pro-Izraelskému tweetu

Ursula von der Leyenová

Irská politička označila von der Leyenovou za „nevolenou“ prezidentku a uvedla, že nemluví jménem bloku.

Ursula von der Leyenová

Poslankyně Evropského parlamentu Clare Dalyová napsala na Twitteru v reakci na „nevolenou“ prezidentku EU Ursulu von der Leyenovou, že její postoj neodráží skutečný hlas Evropské unie a v žádném případě neodráží mírový přístup bloku v oblasti zahraniční politiky.

„Dnes teroristé z Hamásu udeřili na srdce „Izraele“ a zajali a zabili nevinné ženy a děti. „Izrael“ má právo se bránit – dnes i v následujících dnech. Evropská unie stojí na straně „Izraele“,“ napsala von der Leyenová na Twitteru X.

„Kdo si myslíte, že jste? Nejste zvoleni a nemáte žádnou pravomoc určovat zahraniční politiku EU, kterou určuje Rada EU. Evropa NENÍ „na straně Izraele.“ Stojíme za mírem. Vy za nás nemluvíte. Pokud nemáte co konstruktivního říct, a to zjevně nemáte – držte hubu,“ napsala Dalyová v odpovědi.

Palestinský odboj v Gaze vypálil raketovou palbu na nelegální Izraelské osady, včetně Bat Yam a Rishon LeZiyyon jižně od Tel Avivu.

Mohammad Deif, vrchní velitel brigád al-Kassám, vojenského křídla Hamásu, uvedl, že operace byla zahájena v reakci na znesvěcení mešity al-Aksá Izraelskou okupací a na četné útoky na ženy na jejích nádvořích.

Později téhož dne Izraelský premiér Benjamin Netanjahu uznal, že Izrael je „ve válce“ a že Hamás zahájil „překvapivý útok.“

Vojenský mluvčí brigád al-Kassám Abu Obeida uvedl, že bojovníci brigád dosáhli značných úspěchů podél frontové linie a že v současné době vedou „tvrdé střety na několika místech“, včetně Ofakim, Sderot, Jad Mordechaj, Kafar Azza, Be’eri, Yated a Kissufim.

Izraelská média informovala o tom, že počet mrtvých Izraelců vzrostl na 600 a počet zraněných na 2 000, z nichž 350 je ve vážném, beznadějném stavu.

Média rovněž uvedla, že podle neoficiálních odhadů se stále pohřešuje asi 750 Izraelců.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kim
Host
Kim
7 měsíců před

poskok amerického Deep State Netanjahu se snaží pomocí proléváním izraelské a palestinské krve vyprovokovat Rusko k zásahu.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x