Je neocon Mike Pompeo dalším adeptem Deep State na zastavení Trumpa?

Mike Pompeo

Pompeo se snaží zkazit nejen kampaň Donalda Trumpa, ale i příležitost pro realistickou zahraniční politiku, která uznává, že zájmy mají i jiné státy než USA.

Mike Pompeo

Do republikánských primárek zbývá necelý rok a do popředí se dostává otázka republikánské nominace na prezidenta.

Věčný boj proti právu
Po svém obvinění ze stejného obvinění, které se pro efekt opakovalo 34krát, Donald Trump v průzkumech stoupá a jeho náskok před jediným významným soupeřem Ronem DeSantisem se zvyšuje.

Trump je prvním americkým prezidentem, s nímž se takto zachází, a od svého nástupu do funkce je neustále předmětem právního vyšetřování a pokusů o trestní stíhání.

Ačkoli průzkumy veřejného mínění tvrdí, že „většina Američanů si myslí, že se Trump dopustil trestného činu“, samotné obvinění již stojí na vratkých základech. Jak ukazuje tato zpráva serveru Politico, 34 obvinění z přestupku je prezentováno jako trestný čin kvůli spáchání „jiného trestného činu“ – pro který obžaloba nepředložila vůbec žádné důkazy.

O tomto „jiném trestném činu“ neexistují žádné důkazy a soudní proces je zneužitím amerického právního systému. Korupční praktiky, které Deep State podporuje v zahraničí, opět degradují americkou republiku doma.

Donald Trump slavně slíbil, že „ukončí věčné války“, na nichž závisí kariéra a příjmy zkorumpovaného Deep State. Jedná se o kampaň s cílem očernit jediného kandidáta, který představuje hrozbu pro kartel ovládající Spojené státy.

Vstup Pompea?
Proč tedy Mike Pompeo, bývalý ministr obrany Trumpovy administrativy, zvažuje vstup do volebního klání?

Na to, že Mike Pompeo má v průzkumech jednoprocentní podporu a svou kandidaturu zatím oficiálně neoznámil, dělá prezidentské kroky už několik let.

Jeho nedávná návštěva Ukrajiny 3. dubna, kde se setkal s prezidentem Volodymyrem Zelenským, je silným signálem jeho zájmu o závod, v němž by jistě kandidoval jako kandidát válečné frakce. Vzhledem k tomu, že nemá reálnou šanci Trumpa porazit, musí být jeho kandidatura zaměřena na rozdělení republikánských hlasů – a podkopání šancí na Trumpovo vítězství.

Provádění kroků
Pompeův zájem o prezidentskou kandidaturu byl zaznamenán již v roce 2020 – během projevu vyzývajícího ke změně režimu v Číně.

„Z dlouhodobého hlediska si prostě nemůžeme dovolit nechat Čínu navždy mimo rodinu národů… Svět nemůže být bezpečný, dokud se Čína nezmění. Proto je naším cílem – v míře, v jaké můžeme, musíme ovlivňovat dění. Naším cílem by mělo být vyvolat změnu.“

Při projevu v Nixonově knihovně v červenci 2020 Pompeo navázal na nedávná setkání s potenciálními dárci a návštěvu klíčového státu Iowa. V létě následoval jeho další neokonzervativní projev z Izraele a od té doby se stále zviditelňuje.

Jeho opakované naléhání na vojenský závazek USA vůči Tchaj-wanu mu v létě 2022 zajistilo souhlas tchajwanského vůdce. Do listopadu si v klíčových bojových státech rozjížděl reklamu a otevřeně kritizoval Donalda Trumpa.

Válečný plán
Mike Pompeo je nejúplnějším vyjádřením neokonzervativní mentality v kádrovém rámci. Jako bývalý šéf CIA a s opakovaným válečnickým odhodláním prosazovat válku v sobě spojuje vliv Deep State neokonzervativců s jejich ideologií světové nadvlády prostřednictvím vojenské síly.

Pompeo v červnu 2022 přednesl na půdě Deep State thinktanku Hudson Institute projev, který by mohl sloužit jako neokonzervativní plán pro budoucnost amerických – a globálních – zahraničních záležitostí.

Je známý jako projev „Tři majáky“ a slouží jako plán pro současné a budoucí neokonzervativní války – proti Rusku, Íránu a Číně.

Projev byl nyní z webových stránek Hudsonova institutu odstraněn, ale jeho archiv naleznete zde. Pokud vás zajímá, proč se USA tolik zabývají věčnou válkou, zvažte majáky Mikea Pompea.

„…Spojené státy musí pomoci při budování tří majáků svobody. Tyto majáky by se měly soustředit na národy, které mají velké rozpory: Ukrajina, Izrael a Tchaj-wan.“

Jeho projev se blýská vznešenými pojmy – svoboda, ctnost, volnost. Pompeo tvrdí, že toto „budování“ svobody zajistí americkou dominanci a prosperitu.

„To má zásadní význam i pro pomoc nám v Evropě, protože pro ekonomický blahobyt amerických rodin jsou klíčové Spojené státy, které vedou.“

Zvýšené napětí s Čínou však nijak nepřispívá k zajištění globální bezpečnosti a akce permanentní válečné frakce, která se zmocnila USA, nyní ohrožují stabilitu samotného amerického dolaru.

Záznam o sabotáži
Působení Mikea Pompea pod vedením Donalda Trumpa také ilustruje, do jaké míry permanentní národní bezpečnostní stát nahradil autoritu americké vlády – včetně úřadu samotného prezidenta.

Byl to právě Pompeo, kdo

– zablokoval zveřejnění spisů o atentátu na JFK
– vyzval k plánům na zavraždění Juliana Assange
– bránil stažení USA ze Sýrie a stavěl se proti němu

Podporuje pokračující eskalaci války na Ukrajině, přestože je zřejmé riziko, že se konflikt vymkne kontrole a přeroste v jadernou výměnu. Prosazuje svržení ruského státu a naznačuje, že totéž je nezbytné v Číně.

Stejně jako všichni neokonzervativci se Mike Pompeo snaží spojit Ukrajinu s Tchaj-wanem a bez seriózního vysvětlení tvrdí, že osudy těchto dvou ohnisek jsou neoddělitelně spjaty.

Američanům nebylo vysvětleno, proč by jejich bezpečnost a prosperita měly být vsazeny na osud Donbasu. Pompeo rovněž nevysvětluje, proč se Spojené státy nyní zdají být odhodlány vyprovokovat vojenskou reakci Číny.

Od roku 1979, kdy Carterova administrativa uznala Peking, udržuje vláda Spojených států ve vztazích s Čínou křehkou rovnováhu. Vždy sice naznačovala podporu exilové nacionalistické vládě na Tchaj-wanu, nicméně uznávala Číňany jako jediné legitimní vládce Číny – až dosud.

Pompeo se snaží zkazit nejen kampaň Donalda Trumpa, ale i příležitost pro realistickou zahraniční politiku, která uznává, že zájmy mají i jiné státy než USA.

Svědčí to o tom, jak zoufalá je frakce Deep State, že se uchýlí k tomuto způsobu rozdělování republikánských hlasů, které zřejmě posiluje znechucení z neustálých právních kroků vedených proti Donaldu Trumpovi.

Situace je jasná. Deep State udělá vše pro to, aby zabránil nástupu kandidáta, který ukončí zničující války, obnoví americkou prestiž a postaví americký lid na první místo. Dokonce bude zvažovat i kandidaturu takového kandidáta, jako je Mike Pompeo, jehož plán budoucnosti mapuje světový řád, pro který by nikdo se zdravým rozumem nikdy nehlasoval.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x