Polsko bylo pravděpodobně základnou pro sabotáž plynovodu Nord Stream

Sabotáž plynovodu Nord Stream

V čerstvé zprávě deníku The Wall Street Journal se uvádí, že sabotéři, kteří provedli útok na plynovod Nord Stream, pravděpodobně využili Polsko jako operační základnu, z níž provedli tajnou operaci.

Sabotáž plynovodu Nord Stream

„Vyšetřování německého Spolkového kriminálního úřadu zkoumá, proč jachta, o níž se domnívají, že byla použita k provedení operace, plula do polských vod,“ napsal WSJ v sobotní investigativní zprávě. „Další zjištění naznačují, že Polsko bylo centrem pro logistiku a financování podmořského sabotážního útoku z loňského září, který zpřetrhal nejsilnější pouto spojující Berlín s Moskvou.“

Nová obvinění vycházejí ze závěrů německého vyšetřování, o které polské úřady údajně marně usilují a snaží se k nim získat přístup. Pokud je to pravda, mohlo by to vystupňovat již tak vroucí napětí mezi Varšavou a Moskvou a dále stavět Rusko do válečného stavu s NATO.

„Němečtí vyšetřovatelé plně zrekonstruovali celou dvoutýdenní plavbu Andromedy – padesátimetrové bílé výletní jachty podezřelé z účasti na jednom z největších sabotážních činů na kontinentu od druhé světové války – a přesně určili, že se odklonila od svého cíle a vydala se do polských vod,“ pokračoval WSJ.

Zpráva WSJ uvádí jako důkaz spojení s Polskem, že němečtí vyšetřovatelé byli schopni dát dohromady informace o sledování lodi ze satelitních a mobilních telefonů, stejně jako z navigačního vybavení a rádiových zařízení, a dokonce i z účtů Gmail.

Vyšetřovatelům se dále podařilo zjistit, že Andromeda plula kolem každého z přesných míst, kde došlo k výbuchům v Baltském moři, nebo v jejich blízkosti, což je vede k domněnce, že byla do spiknutí zapojena. Jiné nedávné vyšetřovací zprávy však vyprávění o Andromedě zpochybňují.

Mezi další zajímavé detaily sobotní zprávy WSJ patří oficiální závěr německého vyšetřování, že při podvodní demolici byl použit HMX (zkratka pro High Melting eXplosive), nazývaný také Oktogen.

Oktogen, který je bezbarvý a může být použit pod vodou, je podle jednoho zdroje průmyslových chemikálií popisován jako „jedna z nejsilnějších sériově vyráběných trhavin.“ Dále se „používá jako vojenská výbušnina jak samostatně (ve formě různých náloží), tak jako součást výbušných kompozic.“

Řada nedávných zpráv přicházejících překvapivě z prostředí mainstreamových médií zbořila dřívější vyprávění Západu o tom, že Rusko sabotovalo své vlastní plynovody.

Na začátku tohoto týdne deník The Washington Post informoval, že nejmenovaná evropská zpravodajská služba sdělila CIA, že ukrajinská armáda plánovala útok na plynovody Nord Stream celé tři měsíce před sabotážními výbuchy, které je 26. září 2022 vyřadily z provozu.

Toto odhalení vycházelo z dokumentů Pentagonu a utajovaných zpravodajských informací, které unikly od příslušníka Letecké národní gardy Jacka Teixeiry, neboli z části takzvaného Discord leaks. Zmíněná zpravodajská zpráva byla vypracována v červnu 2022 a poskytnuta Bidenově administrativě, což znamená, že Bílý dům celou dobu věděl, že narativ „udělal to Putin“, kolem kterého se Západ semkl, byl od počátku falešný.

„Podrobnosti o plánu, o nichž se dříve nepsalo, shromáždila evropská zpravodajská služba a v červnu 2022 je sdílela se CIA,“ uvádí se v úterní zprávě WaPo. „Poskytují jedny z dosud nejkonkrétnějších důkazů spojujících ukrajinskou vládu s případným útokem v Baltském moři, který američtí a západní představitelé označili za nestoudný a nebezpečný sabotážní čin na evropské energetické infrastruktuře.“

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
aamater
Host
aamater
10 měsíců před

Prehnitý západ!!! Pripomeniem iba túto skutočnosť. Spomínate si? 10.júla roku pána 1985 v prístave Auckland pomocou výbušnín potopili loď Rainbow Warrior agenti francúzskej tajnej služby, aby znemožnili organizácii pripravované akcie proti francúzskym skúškam atómových zbraní. A teraz nás tu idú klamať, že to urobili amatéri? A táto jachta čo je na obrázku, by také množstvo výbušnín c4 ani nemala kam uskladniť. A k tomu ešte 5 člennú posádku a všetko potrebné vybavenie!!! Potápanie bolo do hĺbky cca 70m až 90m!!! Sprostosť ako voda v koši.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x