Orbán oznámil vznik nové pohraniční policie

Viktor Orbán

Maďarsko, které v současné době čelí obnovenému masivnímu migračnímu tlaku na své jižní hranici, reorganizuje ochranu hranic. Armáda a policie mají být uvolněny a má být vytvořen nový orgán.

Viktor Orbán

Maďarský prezident Orbán nyní v parlamentu oznámil, že vydal příkaz zřídit do září v rámci policie zcela nový orgán, který bude mít na starosti výhradně ochranu hranic.

V reakci na projev lídra frakce pravicové strany Mi Hazank Lazla Toroczkaie se Orbán zmínil o „novém orgánu v rámci policie, který se však nebude skládat z policistů ani z vojáků a bude se zabývat výhradně ochranou hranic.“

V parlamentních volbách v roce 2022 disidenti Jobbiku Mi Hazank [Hnutí Naše vlast] vedou Národní legii, uniformovanou skupinu sebeobrany podobnou Magyar Gárdě, polovojenskému křídlu Jobbiku, které bylo v roce 2009 zakázáno.

Je neudržitelné, aby maďarští vojáci byli během války v sousední zemi využíváni k ochraně hranic místo k výcviku, uvedl Orbán a dodal, že by měli být uvolněni i policisté sloužící na hranicích: „Nejenže mají příliš málo peněz, ale navíc nesou těžké břemeno,“ uvedl šéf vlády.

Nezávislá pohraniční policie byla v Maďarsku zrušena v roce 2007. Od té doby je za tento úkol zodpovědná policie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x