Předseda komise Lancet: Covid-19 mohl vzniknout v americké biolaboratoři

Covid-19

Jeffrey Sachs, který předsedá komisi Covid-19 v prestižním lékařském časopise Lancet, prohlásil, že smrtící virus nepochází z přírody.

Covid-19

Virus Covid-19 nevznikl z nějakého přírodního rezervoáru, ale „nešťastnou náhodou“ v americké laboratorní biotechnologii, prohlásil světoznámý ekonom a spisovatel Jeffrey Sachs, který v polovině června vystoupil na konferenci pořádané think tankem GATE Center ve Španělsku.

Sachs při představování tohoto „provokativního prohlášení“ naznačil, že je v obraze, protože předsedá komisi Covid-19 v prestižním lékařském časopise The Lancet.

„Podle mého názoru se tedy jedná o chybu biotechnologií, nikoliv o náhodu přirozeného rozšíření,“ zopakoval.

Akademik poznamenal, že ačkoli „nevíme jistě“, zda tomu tak je, existuje „dostatek důkazů“, které tomu nasvědčují a které „by měly být prozkoumány.“ Sachs vyjádřil politování nad tím, že tato verze však „není vyšetřována, ani ve Spojených státech, ani nikde jinde.“

Již v květnu Sachs spolu s profesorem molekulární farmakologie a terapie na Kolumbijské univerzitě Neilem Harrisonem napsali článek ve Sborníku Národní akademie věd, který naznačoval, že Covid-19 vznikl v laboratoři. V článku oba akademici vyzývali k větší transparentnosti ze strany amerických federálních agentur a univerzit a tvrdili, že mnoho relevantních důkazů nebylo zveřejněno.

Databáze virů, biologické vzorky, virové sekvence, e-mailová komunikace a laboratorní zápisníky by podle Sachse a Harrisona mohly pomoci objasnit původ pandemie. Žádný z těchto materiálů však nebyl podroben „nezávislé, transparentní a vědecké kontrole“, tvrdili.

Jako indikátor toho, že virus Covid 19 pochází z laboratoře, uvedli autoři skutečnost, že sekvence osmi aminokyselin v kritické části spike proteinu viru je podobná sekvenci aminokyselin nalezené v buňkách, které lemují lidské dýchací cesty.

Sachs není první, kdo naznačuje, že smrtící virus nevznikl přirozenou cestou.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x