Údaje z federální databáze VAERS (Vaccine Adverse Events Reporting System) již v prvních dvou měsících roku 2022 ukázaly alarmující nárůst kardiovaskulárních potíží, pravděpodobně způsobených vakcínami proti COVID-19.
Z hlášení vyplývá, že v období od 1. ledna do 25. února bylo do systému VAERS nahlášeno 11 289 kombinovaných případů perikarditidy a myokarditidy po očkování vakcínou COVID. To je již 47 % z 24 177 hlášení podaných za celý rok 2021.
Je to jen poslední zjevné potvrzení výhrad mnoha lidí k bezpečnosti vakcín, především kvůli jejich uspěchanému charakteru. Vakcíny byly vyvinuty a uvolněny do oběhu za desetinu času, který vývoj obvykle trvá, a jen za čtvrtinu času, který potřebovala předchozí nejrychleji vyrobená vakcína, která byla vyvinuta proti příušnicím. Jejich zastánci však pro řešení těchto pochybností udělali jen málo.
Místo toho obhájci očkovacích vakcín tvrdí, že systém nabídl přehnaný pohled na jejich potenciální rizika vzhledem k tomu, že zprávu může podat kdokoli, aniž by ji předtím prověřil.
Sami výzkumníci z Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) však přiznali, že po očkování vakcínou proti COVID-19 na bázi mRNA došlo k vyšší míře ověřování hlášení myokarditidy do systému VAERS. To vedlo k závěru, že podhodnocení hlášení je pravděpodobnější než nadhodnocení.
Zpráva z roku 2010 předložená Agentuře pro výzkum a kvalitu zdravotní péče Ministerstva zdravotnictví a sociálních služeb (HHS) navíc upozorňuje, že systém VAERS v minulosti zachytil méně než jedno procento nežádoucích účinků vakcín. Pokud jde dále o problém nedostatečného hlášení, je také možné, že z webových stránek VAERS vyplynulo, že pravděpodobně budou hlášeny pouze závažné a neočekávané zdravotní příhody, nikoliv příhody méně závažné.
Projekt Veritas objasnil některé z důvodů tohoto nedostatečného hlášení, když loni získal tajné video z Indian Medical Center ve Phoenixu, zařízení provozovaného programem HHS Indian Health Service. Na videu bylo zachyceno několik zdravotníků, kteří přiznali, že se s nežádoucími účinky setkávají častěji, než jaký dojem vytvářejí mainstreamová média.
Na záběrech bylo dokonce vidět, jak lékařka Dr. Maria Gonzalesová si stěžuje, že případy myokarditidy jsou nedostatečně hlášeny, protože je úřady chtějí strčit pod rohožku. Zdravotní sestra Deanna Parisová také potvrdila, že vidí spoustu lidí, kteří „onemocněli na vedlejší účinky“ vakcín, ale nikdo je nehlásí do VAERS, „protože to trvá přes půl hodiny, než se ta zatracená věc napíše.“
CDC dále doporučuje, aby muži ve věku 12 až 39 let, kteří jsou nejvíce ohroženi myokarditidou způsobenou očkováním, počkali osm týdnů mezi první a druhou dávkou očkování, protože riziko je „nižší“, pokud počkají tak dlouho.
Ostatní způsobilé osoby však mohou počkat tři týdny mezi očkováním vakcínou Pfizer a čtyři týdny mezi očkováním vakcínou Moderna, zejména starší osoby a osoby s oslabeným imunitním systémem.
Riziko myokarditidy u mužů ve věku 18 až 39 let je po druhé dávce přípravku Moderna ve srovnání s přípravkem Pfizer přibližně 1,5krát vyšší. Muži v této věkové skupině také hlásí přibližně 68 případů myokarditidy na 1 milion u druhé dávky přípravku Moderna ve srovnání se 47 případy myokarditidy na 1 milion u dávky přípravku Pfizer.
Další důkazy proti vakcínám byly odhaleny během slyšení „Druhý názor“, které uspořádal republikánský senátor Ron Johnson z Wisconsinu. Advokát Thomas Renz předložil údaje o vyúčtování lékařských služeb z obranné lékařské epidemiologické databáze Pentagonu. Údaje ukázaly, že v roce 2021 došlo k drastickému nárůstu diagnóz závažných zdravotních problémů oproti předchozímu pětiletému průměru.
Na rekordní hodnoty se vyšplhaly diagnózy hypertenze, neurologických poruch, Guillain-Barreho syndromu, rakoviny prsu, ženské neplodnosti, plicní embolie, migrény, poruchy funkce vaječníků, rakoviny varlat a tachykardie.
Vakcíny proti COVID-19 nedokázaly pandemii ukončit, ale federální vláda je i přes rostoucí počet úmrtí nadále podávala více než 216 milionům Američanů.