Sergej Lavrov: Rusko odmítá Nový světový řád a směřuje ke spravedlivému světovému řádu

Rusko odmítá Nový světový řád

Necelý týden poté, co Joe Biden oznámil, že jeho administrativa pracuje na zavedení Nového světového řádu, ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov slíbil, že Rusko nikdy nepřijme Nový světový řád a jeho hrozivé důsledky pro lidstvo.

Rusko odmítá Nový světový řád

Místo toho Lavrov oznámil, že Rusko pod vedením prezidenta Putina razí cestu ke „spravedlivějšímu světovému řádu.“

Lavrov se ve středu setkal s čínským ministrem zahraničí Wang Yi, což byla podle deníku The Economic Times první návštěva klíčového spojence od 24. února, kdy Rusko zahájilo invazi na Ukrajinu.

Obě země budou pracovat na dosažení „multipolárního, spravedlivého a demokratického světového řádu“, uvedl Lavrov při projevu z čínského města Tunxi ležícího ve východní vnitrozemské provincii An-chuej.

Ve videu, které ruské ministerstvo zahraničí zveřejnilo před setkáním s čínským ministrem zahraničí Wang Yi, Lavrov uvedl, že svět „prožívá velmi vážnou etapu v dějinách mezinárodních vztahů.“

Krátce před jednáním, kterého se Lavrov zúčastní, byli v čínské televizi zachyceni v maskách na tvářích, jak se před svými národními vlajkami potýkají lokty a diskutují o způsobech, jak pomoci Afghánistánu zotavit se z dvacetileté americké okupace.

Očekává se, že se jednání zúčastní jak USA, tak Taliban.

Představitelé USA jsou frustrováni tím, že Peking odmítá odsoudit invazi na Ukrajinu, a obvinili Čínu, že signalizuje „ochotu“ poskytnout Rusku hospodářskou i vojenskou pomoc.

Podle ruské státní tiskové agentury TASS Wang uvedl, že navzdory „novým výzvám“ ve vztazích mezi Čínou a Ruskem „vůle obou stran rozvíjet dvoustranné vztahy ještě zesílila.“

Začátkem tohoto měsíce Wang prohlásil, že vztahy Číny s Ruskem jsou „jedny z nejdůležitějších dvoustranných vztahů na světě“ a jsou „neotřesitelné.“

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x