Německý ministr hospodářství varuje před katastrofálním hospodářským kolapsem v důsledku nedostatku energie

Německá ekonomika

Evropská unie se připravuje na to, že bude zcela odříznuta od veškeré ruské energie. A pokud se tak stane, Německo a další evropské země, které jsou silně závislé na dovozu, postihne kolaps energetického trhu typu Lehman Brothers.

Německá ekonomika

Ministr hospodářství a vicekancléř Robert Habeck vydal důrazné varování, že největší evropské ekonomice hrozí totální ekonomická destrukce, pokud se dodávky plynu v zimě ztenčí, což se očekává.

„Podniky by musely zastavit výrobu, propustit své zaměstnance, zhroutily by se dodavatelské řetězce, lidé by se zadlužili, aby mohli zaplatit účty za topení, že by lidé ochudebněli,“ cituje se z jeho slov.

Politik Strany zelených skutečně popsal to, co brzy přijde, jako „efekt krále Lehman Brothers na trhu s energií“, který se rychle rozšíří jako nákaza nebo virus do komunálních služeb a průmyslového i obchodního sektoru ekonomiky.

„A pak nastane dominový efekt, který by vedl k těžké recesi,“ dodal.

Jak si možná vzpomínáte, společnost Lehman Brothers stála v roce 2008 u zrodu globální finanční krize, která způsobila pád Wall Street, dokud vláda nerozhodla, že daňoví poplatníci musí zachránit viníky, jejichž chamtivost a korupce krizi způsobily.

„Dopad pádu Lehmanu byl obzvláště rozsáhlý kvůli propojenosti jeho rozvah s dalšími bankami, pojišťovnami, hedgeovými fondy a jinými finančními institucemi,“ vysvětluje Breitbart News.

Mnozí se domnívají, že americká vláda udělala zásadní chybu, když nechala Lehman zkrachovat, a že toto selhání prohloubilo krizi a následnou hospodářskou katastrofu.

Západ páchá ekonomickou sebevraždu a obviňuje z ní Putina
Německo již čelí 60procentnímu snížení dodávek zemního plynu z Ruska, a to jen proto, že odmítá platit za energii v rublech, které Rusko požaduje.

Kdyby Německo a další západní mocnosti neuvalily na Rusko ochromující hospodářské sankce kvůli jeho „speciální operaci“ na Ukrajině, Rusko by nikdy nezměnilo požadavek, aby Západ platil za plyn v rublech – takže Západ si za to, co se nyní odehrává, může jen sám.

Místo toho, aby politici v Německu řešili problém, který sami pomohli vytvořit, vyzývají německé občany, aby za něj zaplatili tím, že drasticky sníží svou spotřebu energie.

Od Němců se nyní očekává, že budou žít v modelu extrémního nedostatku, aby pokryli neúspěšnou hospodářskou politiku svých zvolených vůdců.

„Každý v průmyslu i v domácnosti k tomu může přispět – a ano, patří sem i svetry, sprchové hlavice, trochu ztlumit topení, to všechno pomáhá,“ říká Habeck.

Pokud to Němci odmítnou udělat, pak prostě budou muset v příštích měsících platit dvojnásobné nebo trojnásobné ceny energií, což bude po příchodu zimy naprosto zničující.

Pokud by ruská energie přestala proudit úplně, pak Německu zbývají méně než tři měsíce, než dojde k úplnému kolapsu, varoval Klaus Müller, šéf Spolkové agentury pro sítě (Bundesnetzagentur), která reguluje energetiku.

„Kdyby byly zásobníky v Německu matematicky naplněny na 100 procent … mohli bychom se bez ruského plynu obejít úplně … jen asi dva a půl měsíce a pak budou zásobníky prázdné,“ cituje ho server.

Německo bylo v minulosti opakovaně varováno, že jeho přílišná závislost na ruské energii může způsobit problémy. Tyto problémy se nyní objevují rychlým tempem a hrozí, že během několika měsíců zničí největší evropskou ekonomiku.

Německo se také mohlo vyhnout „zelenému“ přechodu, který by mu umožnil získat větší energetickou nezávislost. Místo toho se rozhodlo uzavřít své jaderné elektrárny, postupně přestat využívat uhlí a doufat v to nejlepší pouze s větrnými turbínami a solárními panely.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x