Lídr demokratů varuje, že USA by mohly vstoupit do konfliktu na Ukrajině

voják USA

Lídr menšiny ve Sněmovně reprezentantů Hakeem Jeffries prohlásil, že USA budou možná muset vyslat na Ukrajinu vojáky, pokud Kyjev zcela zkolabuje v boji proti Rusku.

V rozhovoru pro CBS News, který byl zveřejněn v neděli, tento vysoce postavený demokratický zákonodárce zdůraznil naléhavost vyslání vojenské pomoci Ukrajině a prohlásil, že pokud by toto úsilí selhalo, USA by případně musely do konfliktu přímo zasáhnout.

„Nemůžeme dopustit, aby Ukrajina padla, protože pokud se tak stane, existuje značná pravděpodobnost, že se Amerika bude muset zapojit do konfliktu – nejen s našimi penězi, ale i s našimi vojáky a vojačkami,“ řekl Jeffries.

Tento postoj je však v rozporu s dlouhodobou politikou Amerického prezidenta Joea Bidena, který minulý měsíc zopakoval, že je „rozhodnut“ neposílat Americké vojáky na Ukrajinu.

Poznamenal, že Kyjev dosud nepožádal Washington o přímou vojenskou intervenci, a vyjádřil přesvědčení, že v konfliktu s Ruskem může zvítězit, pokud USA „budou stát na straně Ukrajiny a poskytnou jí zbraně, které potřebuje ke své obraně.“

Jeffries mezitím prohlásil, že úsilí USA o podporu Ukrajiny, včetně prosazení nového balíčku pomoci ve výši 61 miliard dolarů v Kongresu, bylo zmařeno tím, co nazval „pro-Putinovskou frakcí“ v Republikánské straně.

Poukázal na republikánskou kongresmanku Marjorie Taylorovou Greeneovou, která vyzvala, aby se finanční prostředky použily spíše na domácí potřeby než na Ukrajinu. Greeneová zdůraznila, že „nechová žádné sympatie k… Rusku“ a že je „loajální pouze k jediné zemi: Spojeným státům americkým.“

Jeffriesovy komentáře o možném zásahu USA přišly poté, co Francouzský prezident Emmanuel Macron odmítl vyloučit vyslání Západních jednotek na Ukrajinu. Minulý týden navrhl, že Západní země „by se legitimně musely zeptat samy sebe“, zda by měly nasadit své vojenské síly v této bojující zemi, „pokud by Rusové prolomili frontovou linii a pokud by o to požádala Ukrajina.“

V reakci na to Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v neděli naznačil, že Francouzský vůdce „dýchá kavárenskou rusofobií“ v naději, že využije tohoto sentimentu a stane se faktickým vůdcem EU.

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov koncem února varoval, že rozmístění vojsk NATO na Ukrajině způsobí, že přímý konflikt mezi Ruskem a vojenským blokem vedeným USA bude „nevyhnutelný.“

Ruská armáda mezitím hlásí stálý pokrok na bojišti, když v posledních týdnech dobyla několik osad v Donbasu.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] post Lídr demokratů varuje, že USA by mohly vstoupit do konfliktu na Ukrajině first appeared on Akta […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x