Německo vyhostí 30 ruských diplomatů kvůli obavám ze špionáže

Německo vyhostí 30 ruských diplomatů

Diplomatické vazby Ruska na Evropu se nadále hroutí ve chvíli, kdy se jaderná rétorika stupňuje a je stále nebezpečnější. Stále se také zhoršuje jednoduchá komunikace mezi vládami, což ještě více ztěžuje deeskalaci konfliktů mezi velmocemi.

Německo vyhostí 30 ruských diplomatů

Německo v sobotu oznámilo, že plánuje vyhostit z Berlína více než 30 ruských diplomatů. Plány na novou vlnu vyhoštění v sobotu místním médiím naznačila německá spolková ministryně zahraničí Annalena Baerbocková.

Německý mediální zdroj citoval úředníky, kteří uvedli, že „proti špionům Moskvy je třeba přijmout rozhodnější opatření.“

Obvinění ze špionáže byla v uplynulých dvou letech v různých obdobích důvodem k rozsáhlým vyhoštěním, jejichž četnost a rozsah se zvýšily zejména po ruské invazi na Ukrajinu 24. února 2022.

Německo tvrdí, že přítomnost ruských zpravodajských agentů a úředníků v Berlíně se v poslední době výrazně zvýšila, přičemž němečtí představitelé tvrdí, že velvyslanectví je nyní personálně obsazeno ještě lépe než v době studené války.

Také další země, které podporují Ukrajinu, pokračují v přijímání represivních opatření vůči ruským diplomatům.

„Minulý měsíc Estonsko vyhostilo 21 zaměstnanců ruského velvyslanectví a prohlásilo, že na svém území bude hostit pouze osm diplomatických úředníků, což odpovídá velikosti týmu Tallinnu v Moskvě,“ napsal o víkendu server Politico.

„Kreml reagoval vyhoštěním estonského velvyslance Marguse Laidreho z Ruska – jednalo se o první vyhoštění velvyslance ze země za rok od zahájení plnohodnotné invaze Ruska na Ukrajinu,“ dodává server. „Tallinn poté ukončil působení ruského velvyslance Vladimira Lipajeva na Pikkově ulici.“

Toto a další ruské velvyslanectví a konzuláty v Evropě čelily obvinění, že působí jako „špionážní centra“ – daleko za hranicí toho, co je považováno za „normální“ přítomnost zpravodajských agentů a úředníků.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
zdenio
Host
zdenio
1 rok před

V pondělí 20. března 2023 pronesl DeSantis na tiskové konferenci projev, v němž obvinil administrativu Joea Bidena z vyzbrojování kolapsu finančního sektoru zavedením CBDC –
Digitální peníze centrálních bankFloridský guvernér Ron DeSantis představil svůj plán na zavedení legislativy zakazující používání digitálních měn centrálních bank (CBDC) ve státě Sunshine a označil celonárodní pokus prosadit jejich používání za součást „probuzené ideologie“.
Navrhovaný zákon by zakázal používání jakéhokoli druhu digitální měny vydávané federální vládou jako legální peníze na Floridě. Zabránilo by to také použití jakéhokoli jiného druhu CBDC vydaného jakoukoli zámořskou centrální bankou. DeSantisův návrh zákona bude představen jako novela jednotného obchodního zákoníku státu. (Související: Státní zákonodárné sbory záludně zavádějí změny zákonů, které by připravily cestu k nadvládě CBDC.)
„Snahy Bidenovy administrativy o zavedení digitální měny centrální banky jsou o dohledu a kontrole. Dnešní oznámení ochrání spotřebitele a podniky na Floridě před bezohledným přijetím ‚centralizovaného digitálního dolaru‘, který potlačí inovace a podpoří vládou schválený dohled,“ řekl DeSantis.
„Co tady budou chtít dělat? Pokud půjdete a koupíte příliš mnoho benzínu, nedovolí vám to použít k provedení transakce. Kdo ví? Možná ti nedovolí koupit si střelnou zbraň.“
Federální rezervní systém, vláda vyvíjí tlak na americkou ekonomiku, aby zavedla CBDC
DeSantis věří, že pokud by Federální rezervní systém vydal CBDC ve Spojených státech, znamenalo by to, že federální vláda získá ještě větší moc nad americkými občany. Poukázal na to, že CBDC jsou „vše o sledování Američanů a kontrole chování Američanů“.
Brighteon.TV
Guvernér také naznačil, že Fed a federální vláda jsou zodpovědné za sérii krizí ovlivňujících americkou ekonomiku – jako je vysoká inflace, zvyšování klíčových sazeb a „tlak na banky“ – a že tyto krize předcházejí zavedení digitálního dolar.
S CBDC by vláda měla ještě větší kontrolu nad americkou ekonomikou a „přímý pohled na všechny spotřebitelské aktivity,“ řekl DeSantis.
Guvernér poukázal na to, že některým zemím, které již využívají CBDC, se nedaří příliš dobře, zejména Číně. Poznamenal, jak se čínský digitální jüan CBDC používá „k monitorování chování občanů, což umožňuje dohled nad utrácecími návyky a omezuje přístup ke zboží a službám“.
DeSantis poznamenal, že na něj neudělalo dojem tvrzení Fedu, že digitální dolar by přinesl určité výhody, jako je poskytování bankovních služeb takzvaným „underbanked“, stejně jako tvrzení Fedu, že digitální dolar pomáhá chránit životní prostředí.
Vyzval také další státy, aby přijaly podobnou legislativu v boji proti používání digitálního dolaru. Ve svém projevu poznamenal, že Texas již zvažuje přijetí podobné legislativy.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x