Ruský velvyslanec: USA zneužívají doktrínu lidských práv ke geopolitickým hrám

geopolitické hry

Spojené státy musí přestat zneužívat lidská práva ke geopolitickým hrám, prohlásil ruský velvyslanec Anatolij Antonov.

geopolitické hry

Zdůraznil, že Spojené státy využívají doktrínu lidských práv ke geopolitickým hrám s cílem zničit suverenitu států a ospravedlnit politickou, finanční, ekonomickou a ideologickou nadvládu Západu.

Antonov v článku pro časopis Newsweek, který byl načasován na summit pro demokracii pořádaný 29.-30. března za podpory USA, dále dodal, že v dnešním složitém a neklidném světě je důležité chránit a zachovávat základní mezinárodní principy, jako je svrchovaná rovnost a nevměšování se do záležitostí jiných států.

„To by bylo skutečným projevem demokracie a zabránilo by to sklouznutí do chaosu. Rusko je na takovou práci připraveno,“ řekl Antonov.

Začátkem tohoto měsíce republikán Jason Crow, který byl 24letým velitelem čety při americké invazi do Iráku, řekl, že ho stále pronásledují strašná zvěrstva, kterých se američtí veteráni dopustili během okupace Iráku, a lži o zbraních hromadného ničení, které ji vyvolaly, jak uvádí zpráva agentury AP u příležitosti 20. výročí americké invaze a později okupace Iráku.

Celá generace zpravodajských profesionálů, politiků a amerických špionážních organizací byla hluboce poznamenána stigmaty irácké války. Měly zásadní význam pro významnou reorganizaci americké zpravodajské komunity, v jejímž důsledku CIA ztratila své nadřízené postavení vůči ostatním špionážním agenturám.

Lži o iráckých programech biologických, chemických a jaderných zbraní, na které se často odkazovalo, aby se zvýšila podpora války v Americe i v zahraničí, trvale poškodily důvěryhodnost amerických zpravodajských služeb.

Podle průzkumu společnosti Opinion Research Business (ORB) má většina Iráčanů stále trauma z toho, že v jejich domácnosti byl v důsledku americké okupace zavražděn alespoň jeden člověk. Stejný průzkum odhalil, že v důsledku války v Iráku bylo zabito nebo vysídleno více než milion Iráčanů a tisíce Američanů zemřely nebo byly zraněny.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x