Čeští protestující požadují, aby vláda dala přednost svým občanům před Ukrajinou

Protesty v Čechách

Česká ekonomika již rok stagnuje a inflace se jen postupně snižuje z rekordně vysokých meziročních hodnot, které v září 2022 dosáhly 18 %.

Protesty v Čechách

Tisíce demonstrantů v sobotu v Praze pochodovaly proti České středopravicové vládě a obviňovaly ji, že se stará více o válkou zmítanou Ukrajinu než o své vlastní obyvatele.

Neparlamentní strana PRO, která demonstraci pořádala, na svých internetových stránkách oznámila účast 101 662 lidí, zatímco agentura ČTK odhadla účast na necelých „10 000 lidí.“

Protestující mávali Českými vlajkami a vyzývali vládu pravicového premiéra Petra Fialy k rezignaci, přičemž vyjadřovali politování nad hospodářským propadem členské země EU.

Česká ekonomika již rok stagnuje a inflace jen postupně klesá z rekordně vysokých ročních hodnot, které v září 2022 dosáhly 18 %.

Na Václavském náměstí v Praze jedna z protestujících, Hana Smolíková, řekla agentuře AFP: „Jsem tu kvůli dětem, protože to je naše budoucnost, a já se budoucnosti bojím.“ Dodala, že ji trápí vysoké ceny „všeho.“

Další protestující, Pavel Husek, se vyjádřil, že vláda by měla „přestat podporovat pouze Ukrajinu a začít se věnovat svým občanům.“

Fialova koaliční vláda pěti stran nabídla Ukrajině od začátku války milionovou vojenskou pomoc.

Na akci Česko proti vládě policie také nahlásila zadržení osoby se znakem Wagnerovy skupiny.

Praha není jediným městem, které protestuje proti angažmá své země na Ukrajině. V lednu se stovky lidí zúčastnily protestu, který ve Varšavě uspořádala Polská vlastenecká organizace „Krajané – kamarádi“ na protest proti angažovanosti země na Ukrajině. Mnozí se v únoru zúčastnili také podobných protestů ve Washingtonu.

V červenci navštívil Prahu Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, který usiloval o členství v NATO a získání dalších zbraní.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kim
Host
Kim
6 měsíců před

Kdykoli kdekoli něco rozhodovaly davy, tak výsledekl stál za starou belu. Viz 1989.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x