Německá armáda má nedostatek „všeho“, mimo jiné kvůli dodávkám do Kyjeva

Německý tank

Německým ozbrojeným silám chybí vybavení, personál a obecně „všechno“, protože zásoby se vyčerpaly v důsledku vojenských dodávek na Ukrajinu, uvedla v úterý parlamentní zmocněnkyně pro Bundeswehr Eva Hoeglová.

„Bohužel musím přiznat, že Bundeswehr má stále příliš málo všeho. Chybí munice, náhradní díly a rádiové vybavení. Není dostatek tanků, lodí a letadel,“ řekla Hoeglová při představování výroční zprávy o stavu Německé armády.

Komisařka pochválila Berlín za „vynikající“ práci při podpoře Ukrajiny v konfliktu. Dodávky vojenské pomoci Kyjevu však znamenají, že Německé ozbrojené síly mají nyní ještě méně všeho, navíc po dvou letech konfliktu, dodala.

Německo pokračuje v pořizování vybavení pro modernizaci Bundeswehru v rámci zvláštního vojenského fondu v hodnotě 100 miliard eur (109 miliard dolarů), uvedla Hoeglová a dodala, že dvě třetiny z něj jsou již vyčleněny na konkrétní nákupy.

„Pokud jde o personál, nemám zde žádné dobré zprávy ani poselství, protože Bundeswehr stárne a zmenšuje se,“ uvedla Hoeglová a dodala, že počet žádostí a náborů byl v loňském roce stejný jako v roce 2022, zatímco 20 000 míst zůstává neobsazených.

Ke konci loňského roku sloužilo v Bundeswehru celkem 181 514 osob, přičemž průměrný věk německého vojáka byl 38,8 let.

Fond ve výši 100 miliard eur představil Německý kancléř Olaf Scholz s cílem zlepšit obranyschopnost země krátce po zahájení Ruské vojenské operace na Ukrajině v únoru 2022. Fond schválil Německý parlament v červnu téhož roku.

V lednu 2023 Německý ministr obrany Boris Pistorius řekl listu Suddeutsche Zeitung, že zvláštní obranný fond nebude Německu stačit na modernizaci vojska a pokrytí nákladů na údržbu vojenské techniky. Pistorius tehdy vyzval k navýšení Německého obranného rozpočtu o 10 miliard eur ročně.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x