Britská média se snaží očistit ukrajinské neonacisty, říká britský novinář

Britská média vymazávají ukrajinské neonacisty

Velká britská média informují o ukrajinském konfliktu jednostranně a snaží se očistit neonacisty v zemi, uvedl pro RT Steve Sweeney, mezinárodní redaktor britských novin Morning Star.

Britská média vymazávají ukrajinské neonacisty

Sweeney, který se nedávno vrátil z ukrajinského města Lvov u hranic s Polskem, uvedl, že tam musel sám odcestovat, protože „zpravodajství britských médií o Ukrajině je nyní neuvěřitelně omezené.“

„Times, Telegraph, Guardian, BBC, Sky News, Channel 4 – všechny tyto noviny přinášejí totožné zprávy z Kyjeva a Lvova, které se vůbec neodchylují od vládní linie, od linie NATO ohledně toho, co se děje“ v ukrajinském konfliktu s Ruskem, řekl.

„Je vyvíjena velká snaha skutečně vybělit nebo rehabilitovat Azov [vojenský prapor] jako něco, co buď nemá na Ukrajině žádný vliv, nebo jsou to prostě jen nepochopení nacionalisté,“ upozornil novinář.

Prapor Azov je nechvalně známá nacionalistická jednotka v řadách ukrajinské armády. Jeho příslušníci bojují proti ruským silám ve strategickém přístavním městě Mariupol od začátku vojenské operace Moskvy. Mnoho z nich bylo zabito, zatímco zbytek včetně velitelů složil zbraně na začátku května poté, co se několik týdnů skrývali v ocelárně Azovstal. Záběry vzdávajících se bojovníků ukazují, že mnozí z nich mají na sobě tetování hákových křížů a dalších nacistických symbolů.

Sweeney zašel tak daleko, že reportáž BBC o praporu Azov označil za „mistrovskou třídu v popírání fašismu.“

Redaktor Morning Star popsal, co viděl ve Lvově: „Samotné město bylo v podstatě plné fašistů a žoldáků a lidí ve vojenských uniformách, kteří využívají civilní dopravní sítě, aby se dostali na Ukrajinu“ z Polska.

Cizinci ve vojenské výstroji, kteří říkají, že přijeli na Ukrajinu „zabíjet Rusy“, jsou vítáni s otevřenou náručí, je jim položen červený koberec, jsou poplácáváni po zádech a považováni za hrdiny, řekl.

Uvedl však také, že jako s novinářem s ním ukrajinské úřady jednají zcela jinak.

„Stalo se mi, že mě vyslýchali ohledně mého působení na Ukrajině; řekli mi, že jsem špion; řekli mi, že budu zatčen a mučen; a indície byly možná ještě horší, což znamená, že by mě potenciálně zabili,“ vzpomíná Sweeney.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x