V polovině roku 2007 vydala Banka pro mezinárodní platby (centrální banka centrálních bank) prohlášení, v němž předpověděla blížící se „velkou krizi“ způsobenou implozí úvěrového trhu.
V témže roce zveřejnil Mezinárodní měnový fond varování před „rizikovými hypotékami“, které povedou k rozsáhlejším hospodářským rozbrojům. Alternativní ekonomické analýzy jsem začal psát teprve o rok dříve, v roce 2006, a hned mi přišlo zvláštní, že tyto masivní globalistické instituce s dalekosáhlým vlivem na finanční svět najednou začínají znít podobně jako my, členové hnutí za svobodu.
Bylo to před šestnácti lety, takže si to mnozí čtenáři možná ani nepamatují, ale v roce 2007 už alternativní média nějakou dobu varovala před blížícím se deflačním krachem na amerických trzích a v oblasti bydlení. A není divu, že mainstreamová média byla vždy u toho, aby všechny naše obavy popřela jako „hlásání zkázy“ a „konspirační teorii.“ O necelý rok později začaly první společnosti zaplavené deriváty oznamovat, že jsou na pokraji bankrotu, a všechno se propadlo.
Reakce médií? Uvedla dvě velmi bizarní tvrzení najednou: „Nikdo to nemohl čekat“ a „Čekali jsme to na míle daleko.“ Mainstreamoví novináři se snažili zaujmout pozici věštců dne, jako by celou dobu tvrdili, že havárie je nevyhnutelná, a přitom byla jen hrstka lidí, kteří ji skutečně předpověděli, a nikdo z nich nebyl v MSM. Ignorována byla také skutečnost, že BIS a MMF zveřejnily své vlastní „předpovědi“ dlouho před krachem; média se tvářila, jako by neexistovaly.
V alternativních médiích sledujeme prohlášení a otevřená přiznání globalistů VELMI pozorně, protože se nezabývají analýzou hrozeb; spíše se zabývají syntézou hrozeb. To znamená, že pokud se ve světě něco ekonomicky velmi pokazí, VŽDY se zjistí, že v této katastrofě mají prsty centrální bankéři a peněžní elity s aspiracemi na jednotnou centralizovanou ekonomickou autoritu pro celý svět.
Z nějakého důvodu nám rádi říkají, co se chystají udělat, ještě než to udělají. Myšlenka, že globalisté uměle vytvářejí události hospodářského kolapsu, bude samozřejmě kritizována jako „konspirační teorie“, ale je to FAKT.
Program Velkého resetu, který navrhl šéf WEF Klaus Schwab, je jen jedním z mnoha příkladů skrytých diskusí globalistů o jejich plánech využít hospodářského a sociálního úpadku jako „příležitosti“ k rychlému nastolení nového jednotného světového systému založeného na socialismu a technokracii.
Hlavní problém s rozpoznáním toho, co globalisté plánují, nespočívá v odhalování tajných plánů – pokud víte, kde hledat, obvykle o svých plánech otevřeně diskutují. Ne, problém spočívá v oddělení přiznání od dezinformace, lží od pravdy. To vyžaduje porovnávat bílé knihy a prohlášení globalistů s fakty a důkazy, které jsou k dispozici v reálném světě. Podívejme se konkrétně na problém nedostatku potravin podrobněji…
Nedostatek potravin za šest měsíců
Před týdnem se objevily přívaly tiskových zpráv světových institucí, které se zmiňovaly o stejném problému: Nedostatek potravin v příštích 3 až 6 měsících. Tato prohlášení se velmi přesně shodují s mými vlastními odhady, neboť pravidelně varuji před hrozícím nebezpečím inflace, která povede k přídělovému řízení potravin a narušení dodavatelského řetězce.
MMF, BIS, Světová banka, OSN, Rockefellerova nadace, Světové ekonomické fórum, Bank of America a dokonce i sám Biden předpovídají v blízké době velkou potravinovou krizi a není náhodou, že právě politika těchto institucí a jednání loutkových politiků, kteří s nimi spolupracují, způsobují krizi, kterou nyní předpovídají. To znamená, že je snadné předpovídat katastrofu, když jste ji sami vytvořili.
Tvrdí, že hlavní příčinou je ruská invaze na Ukrajinu, ale to je jen odvádění pozornosti od skutečného problému. Ano, sankce proti Rusku nakonec povedou ke snížení dodávek potravin, ale globalisté a média záměrně ignorují větší hrozbu, kterou je devalvace měny a cenová inflace způsobená centrálními bankami, které pumpují desítky bilionů dolarů ve stimulačních balíčcích na podporu „příliš velkých, aby mohly padnout“ korporátních partnerů.
Jen v roce 2020 vytvořil Fed z ničeho více než 6 bilionů dolarů a vzduchem je vypustil do ekonomiky prostřednictvím Covid sociálních programů. Připočtěte to k mnoha bilionům dolarů, které Fed natiskl od úvěrového krachu v roce 2008 – Byla to nepřetržitá párty ničení dolarů a veřejnost nyní začíná pociťovat následky. Centrální bankéři mají štěstí, že udeřil Covid a Rusko napadlo Ukrajinu, protože nyní mohou veškerou vinu za inflační pohromu, kterou zosnovali, svalit na pandemii a na Putina.
Inflace v USA dosáhla 40letého maxima dávno předtím, než Rusko napadlo Ukrajinu, ale zvažme důsledky této války a její vliv na zásobování potravinami.
Ruská invaze zcela jistě narušila ukrajinskou produkci obilí, která tvoří přibližně 11 % celkového světového trhu s pšenicí. Rusko si rovněž udržuje 17% podíl a tyto dvě země společně zásobují velkou část zemí třetího světa a části Evropy 30 % vývozu pšenice a ječmene, 19 % vývozu kukuřice, 23 % vývozu řepky a 78 % vývozu slunečnice.
Sankce uvalené na Rusko však představují problém daleko větší než Ukrajina, protože Rusko také produkuje přibližně 20 % světových dodávek čpavku a 20 % světových dodávek potaše. Jedná se o klíčové složky hnojiv používaných ve velkém průmyslovém zemědělství. Zemědělci odhadují celkový nárůst cen na trzích s potravinami přibližně o 10 %, ale domnívám se, že je to velmi konzervativní odhad. Již nyní zaznamenávám celkový nárůst cen nejméně o 20 % oproti stavu před šesti měsíci a očekávám, že do konce letošního roku dojde k dalšímu zvýšení cen o 30 %. Jinými slovy, v roce 2022 nás čeká průměrné zvýšení o 50 %.
Oficiálním vládním údajům o inflaci a indexu spotřebitelských cen nelze věřit. Zdvojnásobte jakákoli čísla, která uvádějí, a budete mnohem blíže pravdě. Míra inflace používaná stránkou Shadowstats.com, vypočtená metodami, které kdysi používala americká vláda v 80. letech, než „upravila“ své modely, aby údaje skryla, zatím podporuje můj postoj.
Mezi americkými zemědělskými experty se očekává, že Čína zaplní mezeru tam, kde zmizí ruské dodávky, ale je chybou tento předpoklad vyslovovat.
V Číně se děje něco podivného
Čínské potírání Covid infekcí dosáhlo tak bizarních rozměrů, že si musím položit otázku: Jsou jejich zákazy opravdu kvůli Covidu, nebo skrývají něco jiného?
Míru úmrtnosti na Covid v Číně nelze přesně vypočítat, protože nikdy nezveřejnili řádné údaje, které by bylo možné potvrdit. Téměř všude jinde na světě však vidíme průměrnou úmrtnost na infekci Covid 0,27 %; to znamená, že více než 99,7 % lidí na světě se v průměru nemusí bát, že by na tento virus zemřeli. V Číně se však ČKS chová, jako by se jednalo o černý mor. Proč?
Lockdowny vedly k nedostatku potravin v celé zemi, protože dodavatelské řetězce jsou napjaté a výroba zůstává v mnoha případech uzavřena. Příběh, o kterém mnoho lidí na Západě neslyší, je však skutečnost, že čínský vývoz byl v podstatě zmrazen. To je velmi důležité, takže si myslím, že je třeba to zdůraznit – více než jedna z pěti kontejnerových lodí na světě je nyní v čínských přístavech zablokována kvůli jejich skrytým výlukám. To je neuvěřitelné.
Proč by to Čína dělala kvůli viru, o kterém všichni víme, že není pro drtivou většinu lidí nebezpečný? Proč zavádí dosud nejhorší výluku v zemi a vyhladoví své vlastní lidi, když většina západních vlád se nyní vzdala svého strašení pandemií a programu nuceného očkování?
Domnívám se, že je možné, že Čína již vede hospodářskou válku, kterou si mnozí Američané a Evropané ani neuvědomují. Může se jednat o beta test zastavení vývozu do USA a Evropy, nebo o postupné zastavení, které se má stát trvalým. Úzké hrdlo obchodu může být také předzvěstí čínské invaze na Tchaj-wan.
Tchaj-wan je ve skutečnosti na čínské ekonomice závislejší a provázanější, než si mnozí lidé myslí. Čína je největším odběratelem tchajwanského vývozu a tento vývoz tvoří 10 % tchajwanského HDP. Tchaj-wan má statisíce dělníků a podnikatelů, kteří pravidelně cestují za prací do Číny, což je další hospodářský faktor, který je nyní zatížen výlukami. Kromě toho má Tchaj-wan mnoho společností, které provozují své továrny v pevninské Číně, a všechny by mohly být kvůli skrytým výlukám uzavřeny.
Chci jen říct, že kdybych byl na místě Číny, která plánuje v blízké budoucnosti napadnout Tchaj-wan, možná bych zvážil, zda nepoužít Covid jako zástěrku pro poškození jejich ekonomiky a narušení jejich exportního modelu. Komunisté považují obyvatelstvo za užitečnou věc, kterou lze v případě potřeby obětovat, a Čína je naprosto ochotná způsobit svým lidem krátkodobé utrpení, pokud to znamená dlouhodobé zisky pro stranu. Kromě toho, pokud bych se chtěl tajně zapojit do ekonomické války se Západem, co může být lepšího než vázat 20 % světových nákladních lodí a narušit dodavatelské řetězce ve jménu ochrany země před „pandemií“?
Pointa? Nespoléhejte se na to, že Čína naplní exportní potřeby v oblasti hnojivých přísad nebo čehokoli jiného, protože sankce proti Rusku pokračují.
Inflace vs. nabídka vs. kontrola
O nadcházejícím nedostatku potravin nemluví jen globalistické organizace, ale také generální ředitel mezinárodní potravinářské korporace Goya, který nedávno varoval, že stojíme na pokraji potravinové krize. Jak jsem již poznamenal v minulosti, inflace vede k vládním cenovým kontrolám, cenové kontroly vedou k nedostatku výrobních pobídek (zisků), nedostatek zisků vede ke ztrátě produkce, ztráta produkce vede k nedostatku a nedostatek vede k vládním přídělům (kontrola všech velkých zdrojů potravin).
Jak jsme viděli téměř u všech autoritářských režimů v moderní historii, kontrola nad dodávkami potravin je klíčem k ovládání obyvatelstva. Jako strategický zájem ji překonává pouze kontrola nad energiemi (kterých se také brzy dočkáme nedostatku, protože Evropa uvalí sankce na ruskou ropu a plyn a začne spotřebovávat dodávky od jiných vývozců). Otázka potravin je nám nejbližší, protože její dopady můžeme okamžitě vidět na našich peněženkách a na našich rodinách. Pro mnoho rodičů není nic horšího než vyhlídka, že jejich děti budou hladovět.
Média hlavního proudu opět ignorují jakoukoli potenciální ekonomickou hrozbu, konkrétně popírají pojem nedostatku potravin jako něco, čeho je třeba se obávat. Říkám si, proč poslouchat skupinu lidí, která se v těchto událostech vždy mýlí? Když už, tak bych alespoň bral vážně slova globalistů, pokud jde o ekonomický kolaps; ti mají z takových katastrof koneckonců největší prospěch a mají také největší vliv, pokud jde o vyvolání krize.
Dnešní připravenost nic nestojí zítřek. Nepřipravenost dnes stojí zítra VŠECHNO. Volba pro každého, kdo má mozek, je jednoduchá – připravte se na konec cenově dostupných a snadno dostupných potravin ještě před koncem tohoto roku.
Autor: Brandon Smith