Generální ředitel společnosti Pfizer utekl v Davosu před otázkami ohledně účinku vakcíny proti COVID-19

Albert Bourla

Ve švýcarském letovisku, kde se koná Světové ekonomické fórum známé jako Davos, musel generální ředitel společnosti Pfizer Albert Bourla utéct před houfem novinářů, kteří mu kladli nepříjemné otázky týkající se vakcíny proti COVID-19, kterou společnost neustále upravuje.

Albert Bourla

Na internetu se objevilo video, na kterém je Bourla bombardován otázkami, proč společnost Pfizer neustále mění míru účinnosti své vakcíny, která se stále snižuje. Video sdílel na sociálních sítích indický státní ministr pro technologie Rajeev Chandrasekhar. „Jen připomínám všem Indům, že společnost Pfizer se snažila zastrašit indickou vládu, aby přijala podmínky pro odškodnění,“ uvedl ministr.

Bourla, který je generálním ředitelem společnosti Pfizer od roku 2019, se vyhnul otázkám, zda společnost Pfizer hodlá převzít odpovědnost za vedlejší účinky „neúčinné vakcíny“ a zda bude vracet peníze zemím, které ji zakoupily. Generální ředitel odpověděl pouze frázemi „Děkuji mnohokrát“ a „Přeji hezký den.“

Bylo zjištěno, že zdravotnická společnost vydělala na vakcínách proti COVID-19 v roce 2021 obrovské množství peněz.

Podle deníku Hindustan Times společnost Pfizer požadovala od Indie, která je ve skutečnosti největším světovým výrobcem vakcín, záruku za odškodnění, když je začala v zemi zavádět. Záruka za odškodnění by znamenala osvobození společnosti Pfizer od právních nároků, pokud jde o vedlejší účinky v důsledku používání vakcíny.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x