Jsme uprostřed světové ekonomické války, říká ruský vyslanec při OSN

ekonomická válka

Lidé a národy již dlouho sní o tom, že se Ukrajina stane dějištěm konfliktu s Ruskem. Zdá se, že tento cíl byl splněn, protože se nacházíme uprostřed světové ekonomické války, říká ruský vyslanec při OSN.

ekonomická válka

Během diskuse v Radě bezpečnosti OSN o Ukrajině ruský vyslanec Vasilij Nebenzia prohlásil, že v důsledku sankcí uvalených na Rusko v reakci na jeho zvláštní vojenskou operaci na Ukrajině se v současné době odehrává světová válka na ekonomické úrovni.

Podle Nebenzie Západ plánuje ekonomickou válku proti Rusku již delší dobu, což lze posoudit podle rychlosti, s jakou byla zahájena.

„Na rozdíl od toho, co říkáte, se nejedná o válku na Ukrajině, ale o zástupnou válku kolektivního Západu proti Ruské federaci. Jako byste na tento okamžik netrpělivě čekali, abyste mohli rozpoutat represe proti Rusku. A pokud bychom měli mluvit o světové válce, pak se dnes bezpochyby vede na ekonomické úrovni,“ řekl Nebenzia.

Lidé a národy podle ruského vyslance již dlouho sní o tom, že Ukrajinu změní v nástupiště konfliktu s Ruskem, a od získání nezávislosti Ukrajiny před 30 lety vykonali vše potřebné k dosažení tohoto cíle.

Nebenzia dodal, že Rusko nikdy nemělo a nebude mít iluze o snahách Západu vytvořit z Ukrajiny člena NATO, protože ignoruje ruské návrhy a podněty pro evropskou bezpečnostní infrastrukturu.

Poté, co separatistické republiky Doněck a Lugansk požádaly o pomoc při obraně proti sílícím útokům ukrajinských jednotek, zahájilo Rusko 24. února na Ukrajině speciální vojenskou operaci.

Podle ruského ministerstva obrany je akce zaměřena pouze na ukrajinská vojenská zařízení. Západní vlády reagovaly odvetou a uvalily na Rusko rozsáhlé sankce.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x