Nákupy vakcín proti COVID-19 v EU svědčí o organizovaném zločinném spolčení mezi Big Pharma a Big Government

Ursula von der Leyen

Způsob, jakým Evropská unie (EU) nakoupila pro Evropu nadměrné množství „vakcín“ proti COVID-19 vykazuje známky korupce, které v poslední době vyvolávají podezření ohledně pochybných vztahů mezi předsedkyní Evropské komise (EK) Ursulou von der Leyenovou a generálním ředitelem společnosti Pfizer Albertem Bourlou.

K dohodě mezi von der Leyenovou a Bourlou došlo prostřednictvím textových zpráv, které se příhodně mezitím „ztratily.“ Víme, že konverzace proběhla v březnu 2021, kdy von der Leyenová souhlasila s nákupem Bourlových vakcín prostřednictvím textových zpráv v hodnotě přibližně 35 miliard eur.

V lednu následujícího roku 2022 byly von der Leyenovou zakoupené vakcíny od Pfizeru distribuovány po celé Evropě, ale tým předsedkyně EK nebyl nikdy schopen najít textové zprávy, které to vše umožnily.

„Je jasné, že tyto vakcíny byly objednány a vnuceny členským státům ve zbytečně velkém množství,“ uvedlo Maďarské vládní informační centrum v odpovědi na žádost o informace o skandálu.

Společnost Pfizer a její partner BioNTech podaly žalobu na Maďarskou vládu již v lednu kvůli nákupu některých vakcín. Žalobci požadují po Maďarsku zaplacení tří milionů mRNA vakcín společnosti Pfizer-BioNTech v hodnotě přibližně 60 milionů eur.

Zatkněte Ursulu von der Leyenovou a Alberta Bourla za zločiny proti lidskosti
Podle ombudsmanky EU Emily O’Reillyové von der Leyenová záměrně mařila práci, když tvrdila, že žádné textové zprávy mezi ní a Bourlou nenašla. Později tvrdila, že žádné textové zprávy vůbec neexistovaly, ale jednalo se o interní registry dokumentů, které byly příliš krátké, a tudíž se na ně nevztahují zákony EU upravující uchovávání politických dokumentů.

Z korupce byla již dříve podezřívána i eurokomisařka Věra Jourová, která je silně protimaďarsky zaměřená. Jourová von der Leyenovou hájila s odkazem na krátkodobost textových zpráv.

O’ReillyOvá však tvrdí, že chování členů výboru nebylo v souladu se zákonem EU o transparentnosti. Nepokusili se ani o žádné komplexní vyšetřování této záležitosti.

Na svou obhajobu se von der Leyenová snažila uvést, že do jednání nebyla od počátku nijak zapojena a že dotyčné textové zprávy neměly na dohodu žádný vliv.

Není divu, že se von der Leyenová neustále snažila bagatelizovat význam jednání v textových zprávách, když viděla, že nákup vakcín od Pfizeru, který provedla, způsobil EU vážnou finanční ztrátu.

Podle podmínek této megasmlouvy se Brusel zavázal nakoupit v období od konce roku 2020 do roku 2023 900 milionů dávek očkovacích látek v hodnotě 35 miliard dolarů. Existuje také opce na nákup dalších 900 milionů dávek.

Maďarsko mimochodem hrozí vetováním sociálního balíčku pro Ukrajinu v hodnotě 18 miliard eur, což vyvolává otřesy v celém Západním liberálním bloku, včetně Berlína, Bruselu a Washingtonu.

Levicové vlády po celé Evropě, včetně Německa, jsou vyděšené z Maďarského pokusu zablokovat přísun dalších sociálních dávek do kapes Volodymyra Zelenského. Například Německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková během projevu ve Slovinsku prohlásila, že Maďarská hrozba veta se rovná vydírání, a obvinila Maďarsko, že hraje „poker“ a používá svůj „pytel triků.“

„Nyní není čas na hry,“ řekla Baerbocková. „Jsme-li v situaci, kdy je mír v Evropě ohrožen, musíme každý den a každou hodinu dělat vše, co je v našich silách, abychom ochránili naše lidi a navíc i Ukrajince.“

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Drak
Host
Drak
6 měsíců před

Opravdu, na který post v orgánech EU se podíváš, tam sedí zrůda.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x