Možné nasazení jednotek NATO na Ukrajině se může stát sebevražednou misí pro tyto vojáky

jednotky NATO

Zdánlivá myšlenka vyslat na Ukrajinu vojáky NATO nemá nic společného s realitou, řekli Sputniku odborníci.

Velká Británie vyzvala své spojence v NATO, aby zvážili vyslání aliančních expedičních sil na Ukrajinu, sdělil Sputniku informovaný zdroj. Podle tohoto zdroje údajný krok přišel „v souvislosti s nepříznivým vývojem na Ukrajinském divadle vojenských operací pro Kyjev.“

Informátor dodal, že Británie rovněž vyzvala NATO, aby zvážilo zavedení bezletové zóny nad územím kontrolovaným Zelenského režimem a zvýšilo vojenskou pomoc Ukrajině.

„Uváděné plány Velké Británie o rozmístění expedičního sboru NATO na Ukrajině jsou fantastickým bludem Britů a nemají žádný reálný základ,“ řekl Sputniku vysloužilý zpravodajský důstojník CIA a pracovník ministerstva zahraničí Larry Johnson.

„Ale to, že jsou Britové blázni, neznamená, že je Rusko může ignorovat. Jedná se o vážný návrh,“ dodal.

Johnsona částečně podpořil i Matthew Gordon-Banks, konzultant v oblasti mezinárodních vztahů, bývalý poslanec parlamentu a emeritní vedoucí výzkumný pracovník Britské obranné akademie, který uvedl, že si nemyslí, že by se zvěsti o přítomnosti sil NATO na Ukrajině měly brát vážně.

„Návrhy, které jsem slyšel, jsou v současné době zcela nereálné,“ prohlásil Gordon-Banks.

Požádán, aby se vyjádřil k „nepříznivému vývoji událostí“ pro Kyjev na bojišti, zdůraznil, že „věci v Kyjevě se hroutí poměrně rychle.“

„Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj nebyl schopen vyhodit svého nejvyššího generála a myslím, že je nyní do značné míry prezidentem „chromou kachnou“,“ tvrdí Gordon-Banks s odkazem na vrchního velitele Ukrajinských ozbrojených sil Valerije Zálužného.

Ve stejném tónu se vyjádřil i Earl Rasmussen, podplukovník americké armády ve výslužbě, který se stal konzultantem pro geopolitické a vojenské záležitosti, a varoval, že pokud jsou informace o plánech Londýna pravdivé a „pokud je to něčí sen, může se z toho rychle stát noční můra pro Britské síly a síly NATO.“

„Není to však realistické řešení ani návrh. Rusko má naprostou vzdušnou nadvládu, eskalační nadvládu, logistickou nadvládu, muniční nadvládu. To by bylo katastrofální pro jakékoli Britské síly a rozhodně by to ukázalo symbol přímého zapojení NATO, což by mohlo být skutečně nebezpečné, pokud jde o eskalaci,“ zdůraznil Rasmussen s tím, že „Britské síly by byly pravděpodobně zničeny, a to poměrně rychle.“

Veterán Americké armády naznačil, že někdo v Britské armádě může mít „nějaký druh bludného zážitku“, když takový scénář vůbec navrhuje. „Pro tyto vojáky je to sebevražedná mise. A rozhodně by to NATO vtáhlo do mnohem nebezpečnější situace a přímé konfrontace s Ruskem,“ uzavřel Rasmussen.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Vašek
Host
Vašek
4 měsíců před

Tak Británie si samozřejmě nebude špinit ruce. Ty jednotky NATO by zcela jistě byly z tzv. B9 (béčkové NATO), které v minulosti byly (překvapení) ve Varšavské smlouvě. Jen ať ti slovanští untermenschen vymlátí mezi sebou, zatímco Anglosasíci si budou mnout ruce, jak se jich pěkně zbavili.

Drak
Host
Drak
4 měsíců před

Možná by Britové měli zvážit, zda neposlat na Ukrajinu čistě britské vojáky. Zatím vždycky bojovali cizími jednotkami, za Britské impérium. V tom jsou odborníci.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x