Možné nasazení jednotek NATO na Ukrajině se může stát sebevražednou misí pro tyto vojáky

jednotky NATO

Zdánlivá myšlenka vyslat na Ukrajinu vojáky NATO nemá nic společného s realitou, řekli Sputniku odborníci.

Velká Británie vyzvala své spojence v NATO, aby zvážili vyslání aliančních expedičních sil na Ukrajinu, sdělil Sputniku informovaný zdroj. Podle tohoto zdroje údajný krok přišel „v souvislosti s nepříznivým vývojem na Ukrajinském divadle vojenských operací pro Kyjev.“

Informátor dodal, že Británie rovněž vyzvala NATO, aby zvážilo zavedení bezletové zóny nad územím kontrolovaným Zelenského režimem a zvýšilo vojenskou pomoc Ukrajině.

„Uváděné plány Velké Británie o rozmístění expedičního sboru NATO na Ukrajině jsou fantastickým bludem Britů a nemají žádný reálný základ,“ řekl Sputniku vysloužilý zpravodajský důstojník CIA a pracovník ministerstva zahraničí Larry Johnson.

„Ale to, že jsou Britové blázni, neznamená, že je Rusko může ignorovat. Jedná se o vážný návrh,“ dodal.

Johnsona částečně podpořil i Matthew Gordon-Banks, konzultant v oblasti mezinárodních vztahů, bývalý poslanec parlamentu a emeritní vedoucí výzkumný pracovník Britské obranné akademie, který uvedl, že si nemyslí, že by se zvěsti o přítomnosti sil NATO na Ukrajině měly brát vážně.

„Návrhy, které jsem slyšel, jsou v současné době zcela nereálné,“ prohlásil Gordon-Banks.

Požádán, aby se vyjádřil k „nepříznivému vývoji událostí“ pro Kyjev na bojišti, zdůraznil, že „věci v Kyjevě se hroutí poměrně rychle.“

„Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj nebyl schopen vyhodit svého nejvyššího generála a myslím, že je nyní do značné míry prezidentem „chromou kachnou“,“ tvrdí Gordon-Banks s odkazem na vrchního velitele Ukrajinských ozbrojených sil Valerije Zálužného.

Ve stejném tónu se vyjádřil i Earl Rasmussen, podplukovník americké armády ve výslužbě, který se stal konzultantem pro geopolitické a vojenské záležitosti, a varoval, že pokud jsou informace o plánech Londýna pravdivé a „pokud je to něčí sen, může se z toho rychle stát noční můra pro Britské síly a síly NATO.“

„Není to však realistické řešení ani návrh. Rusko má naprostou vzdušnou nadvládu, eskalační nadvládu, logistickou nadvládu, muniční nadvládu. To by bylo katastrofální pro jakékoli Britské síly a rozhodně by to ukázalo symbol přímého zapojení NATO, což by mohlo být skutečně nebezpečné, pokud jde o eskalaci,“ zdůraznil Rasmussen s tím, že „Britské síly by byly pravděpodobně zničeny, a to poměrně rychle.“

Veterán Americké armády naznačil, že někdo v Britské armádě může mít „nějaký druh bludného zážitku“, když takový scénář vůbec navrhuje. „Pro tyto vojáky je to sebevražedná mise. A rozhodně by to NATO vtáhlo do mnohem nebezpečnější situace a přímé konfrontace s Ruskem,“ uzavřel Rasmussen.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Vašek
Host
Vašek
23 dní před

Tak Británie si samozřejmě nebude špinit ruce. Ty jednotky NATO by zcela jistě byly z tzv. B9 (béčkové NATO), které v minulosti byly (překvapení) ve Varšavské smlouvě. Jen ať ti slovanští untermenschen vymlátí mezi sebou, zatímco Anglosasíci si budou mnout ruce, jak se jich pěkně zbavili.

Drak
Host
Drak
22 dní před

Možná by Britové měli zvážit, zda neposlat na Ukrajinu čistě britské vojáky. Zatím vždycky bojovali cizími jednotkami, za Britské impérium. V tom jsou odborníci.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x