Vladimir Putin: Ukrajinská armáda, že se mění v teroristickou organizaci

Putin

Ozbrojené síly Ukrajiny se podle Ruského prezidenta Vladimira Putina změnily v teroristickou organizaci, která záměrně útočí na civilisty a zdravotnický personál.

Putin to řekl v pátek na fóru „Vše pro vítězství“ v Tule. Měl na mysli útoky Ukrajinské armády na obytné oblasti Ruských měst v Doněcké lidové republice (DLR), které vedly k několika civilním obětem.

Prohlásil: „To, co znáte jako Ukrajinské ozbrojené síly, se určitě změnilo v nějakou teroristickou organizaci, střílejí na sanitky.“

Při jednom takovém útoku 20. ledna byl zraněn zdravotník pracující ve městě Gorlovka, když se snažil poskytnout pomoc obětem předchozího ostřelování. Dne 12. ledna byl při Ukrajinském útoku na brigádu záchranné služby ve stejném městě zabit další zdravotník.

„To, co se nazývá Ozbrojené síly Ukrajiny, se změnilo v teroristickou organizaci, která útočí na sanitky,“ řekl Putin.

Prezident připomněl loňskou historku o tom, jak Ruské síly zachytily komunikaci mezi dvěma Ukrajinskými tankisty, kteří se snažili proniknout do Doněcka. Jeden z vojáků podle Putina právě zabil muže, který vyšel ze svého domu, když se ho druhý důstojník zeptal: „Proč jsi to udělal? Byl to jen nějaký chlapík v teplákové soupravě. Měl rodinu, bylo slyšet, jak jeho děti běhají po domě.“ Odpověď podle Putina zněla: „Všichni jsou tady teroristé.“

„Co je to, když ne neonacismus? A to nemluvím o potlesku skutečným esesákům v Kanadském parlamentu a o nehorázných útocích na zdravotníky a sanitní vozy,“ dodal prezident.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Drak
Host
Drak
5 měsíců před

Celá válka na Ukrajineě, už od roku 2014, je teroristická, jak jinak lze nazvat Porošnkovu trestnou výpravu, na východní Ukrajinu, kde chtěli Rusové mluvi svou rodnou řečí?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x