Moskva požaduje, aby Kyjev vydal osoby podezřelé z terorismu

Moskva

Moskva požaduje, aby Ukrajina vydala všechny osoby, které podezřívá z terorismu, včetně šéfa Kyjevské špionážní agentury Vasyla Maljuka, a aby okamžitě přestala podporovat veškeré související aktivity těchto osob a skupin, oznámilo v neděli Ruské ministerstvo zahraničí.

Ministerstvo uvedlo, že se oficiálně obrátilo na Kyjev s požadavky podle Mezinárodní úmluvy o potlačování teroristických bombových útoků a Mezinárodní úmluvy o potlačování financování terorismu přijaté OSN. Požadavky zahrnují „okamžité zatčení a vydání“ všech podezřelých osob, které Moskva identifikovala a spojila s nedávnými teroristickými útoky proti Rusku.

Smrtící útok na Crocus City Hall, který „šokoval celý svět, není zdaleka prvním teroristickým útokem, který naše země v poslední době zažila,“ poznamenalo ministerstvo.

„Vyšetřování prováděná příslušnými Ruskými orgány ukazují, že stopy všech těchto zločinů vedou na Ukrajinu,“ zdůraznilo.

Kromě útoku v koncertní síni, při němž zahynulo nejméně 144 lidí a více než 500 jich bylo zraněno, ministerstvo zmínilo například vraždu vojenského blogera Maxima Fomina (známého pod pseudonymem Vladlen Tatarskyj), smrtící bombový útok na Krymském mostě a nedávné přeshraniční nájezdy do Bělgorodské oblasti a dalších míst, které Kyjev připisuje takzvanému Ruskému dobrovolnickému sboru (RDK). Tato polovojenská jednotka, inzerovaná jako složená z Rusů spolupracujících s Ukrajinou, byla Moskvou označena za teroristický subjekt.

Kromě šéfa Bezpečnostní služby Ukrajiny (SBU) Vasyla Maljuka ministerstvo nezveřejnilo žádná jména osob, které si vyžádalo kvůli podezření z účasti na útoku. Šéf špionáže „25. března cynicky přiznal, že Ukrajina zorganizovala bombový útok na Krymský most v říjnu 2022, a prozradil podrobnosti o organizaci dalších teroristických útoků v Rusku,“ poznamenalo ministerstvo.

Nesplnění Ruských požadavků bude představovat porušení mezinárodních závazků Ukrajiny, pokud jde o boj proti terorismu, a „povede k její mezinárodně právní odpovědnosti“, varovalo ministerstvo.

„Boj proti mezinárodnímu terorismu je povinností každého státu. Ruská strana požaduje, aby Kyjevský režim okamžitě zastavil jakoukoli podporu teroristických aktivit, vydal pachatele a nahradil škody způsobené obětem,“ zdůraznilo ministerstvo.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] post Moskva požaduje, aby Kyjev vydal osoby podezřelé z terorismu first appeared on Akta […]

Frank
Host
Frank
3 měsíců před

To si jako Rusové dělají srandu?

trackback

[…] Moskva požaduje, aby Kyjev vydal osoby podezřelé z terorismu […]

3
0
Would love your thoughts, please comment.x