EU zahajuje testování biometrických plateb z digitálních peněženek

biometrické platby

Globalisty ovládaná Evropská komise vyhazuje velké peníze konsorciu, které má za úkol zavést nový biometrický platební systém pro obyvatele Evropské unie.

biometrické platby

Místo placení v hotovosti budou testovací účastníci programu používat otisky prstů k převodu peněz při platbě z digitální identifikační peněženky – už nebude třeba žádný papír ani mince.

Do čela nadnárodního konsorcia, jehož členy jsou společnosti jako Thales a iProov, bylo vybráno sdružení NOBID (Nordic-Baltic eID Project). Tyto dvě společnosti spolu s dalšími spustí v březnu 2023 jeden ze čtyř plánovaných pilotních programů digitální identity v EU.

„Společnost iProov je potěšena, že konsorcium NOBID získalo finanční prostředky a bylo vybráno pro pilotní projekt,“ oznámil Andrew Bud, zakladatel a generální ředitel společnosti iProov.

„Tento projekt prokáže, že ověřitelné pověření s biometrickými údaji může řešit nové výzvy stále složitějšího světa plateb.“

K dalším technologickým partnerům, kteří se na systému podílejí, patří Signicat, RB, Auðkenni, IPZS, Poste Italiane, Intesi Group, InfoCert, FBK a Lotyšský státní rozhlas a Televizní centrum.

Samotný NOBID se skládá z následujících zemí: Dánsko, Estonsko, Finsko, Island, Litva, Lotyšsko, Norsko a Švédsko. Konsorcium tvoří těchto šest států: Dánsko, Německo, Island, Itálie, Lotyšsko a Norsko.

Do roku 2024 bude pro Evropu a pravděpodobně i pro celý svět připraven plně funkční digitální občanský průkaz
Evropská komise pověřila všechny tyto země a společnosti, aby „pilotovaly a utvářely“ budoucnost plánované bezhotovostní společnosti Evropské unie, která bude zahrnovat všech 27 členských zemí. Financování pochází z programu Evropské komise DIGITAL Europa.

Na pilotním projektu se podle očekávání podílí také konsorcium bank. Patří mezi ně mimo jiné DSGV, DNB a BankID, Nets, Intesa Sanpaolo, PagoPA, ABILab a Greiðsluveitan.

Zástupci společnosti NOBID tvrdí, že již mají zkušenosti potřebné k vytvoření úspěšného rozsáhlého pilotního programu digitálních plateb, který EU označila za svou hlavní prioritu a „vizi“ digitální bezhotovostní budoucnosti.

Stávající infrastruktura bude upravena tak, aby umožňovala vydávání plateb, okamžité platby, převody z účtu na účet a přijímání plateb online i v obchodech.

Podle plánu by vše mělo být plně připraveno do roku 2024. Všichni obyvatelé EU budou mít v rámci platformy centralizovány své doklady totožnosti, řidičské průkazy a bankovní účty. Jinými slovy, vše o osobě bude uloženo v jediném skenovatelném čipu.

Proti plánu vystupují obhájci soukromí, jako je organizace European Digital Rights (EDRi), a také skupiny na ochranu občanských a lidských práv. Tvrdí, že programy digitální identifikace, jako je ten pilotní, porušují mnoho zákonů a ústav v celé EU, včetně Německa, Rakouska a Nizozemska.

Mnoho společností se také obává, že náklady na přechod na bezhotovostní společnost budou nepřekonatelné a způsobí jejich kolaps pod tíhou tohoto nuceného totalitního útlaku, který má brzy nastat.

„Bude to také systém sociálního kreditu, kdy vám budou moci zablokovat bankovní účet za myšlenkové zločiny, které budou monitorovat prostřednictvím AI (umělé inteligence) napojené na nanovlákna ve vašem mozku,“ spekuloval jeden z komentátorů o plném rozsahu toho, co tuto novou dystopickou existenci skutečně čeká.

„Budou tam i všechny vaše zdravotní záznamy a další informace o vás.“

Do systému budou pravděpodobně zahrnuty i kovidové „vakcíny“, protože neočkovaní nemusí mít stejná privilegia jako plně očkovaní, pokud jde o celkovou funkčnost jejich digitálních ID peněženek.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ma.ni.
Host
ma.ni.
1 rok před

Piráti o tom psali taky, že občanky mají být do konce roku 2023,pak chtějí spustit ty svoje hnusný E s*ačky.

Zdenio
Host
Zdenio
1 rok před

Jasně, aby vlády zamaskovali svoji neschopnost řídit stát, tak budou globalisti řídit občany. O to se pokoušeli komunisti, ale tito korporáti, globalisti to prý mají už vymakaný. Ale jak se říká, člověk míní, ale pánbúh mění.

jiří
Host
jiří
1 rok před
Reply to  Zdenio

comment image

3
0
Would love your thoughts, please comment.x