Moderna si v roce 2013 nechala patentovat sekvenci 19 nukleotidů, která odpovídá nejinfekčnější sekvenci viru SARS-CoV-2

Moderna,patenty nukleotidů

Při pátrání po původu viru SARS-CoV-2 nemuseli vědci hledat příliš daleko. Národní ústavy zdraví ve spolupráci s organizací EcoHealth Alliance a Univerzitou v Severní Karolíně prováděly po léta výzkum funkce zisku právě u koronavirů. Velká část této kontroverzní práce byla kvůli moratoriu na virologický výzkum v USA přesunuta do Wuhan Institute of Virology v Číně.

Moderna,patenty nukleotidů

Jedni z nejznámějších autoritářů v oblasti veřejného zdraví (Anthony Fauci) se přímo podíleli na financování a dohledu nad výzkumem koronavirů, takže je přinejmenším podezřelé, že sám Fauci již v březnu 2020 odsoudil jakýkoli laboratorní původ SARS-CoV-2 jako „konspirační teorii.“ Jestli by měl být někdo transparentnější, pak je to právě on.

Vědci také nemuseli hledat daleko, aby zjistili, že společnost Moderna (jeden ze spekulantů na vakcíně Covid-19) si v roce 2013 nechala patentovat sekvenci 19 nukleotidů, která se nějakým způsobem náhodně objevila v místě štěpení furinu v spike proteinu Covid-19.

Společnost Moderna se již několik let připravuje na experimenty s mRNA vakcínou Covid-19
V období před rokem 2020 získala málo známá biotechnologická společnost Moderna od Nadace Billa a Melindy Gatesových až 100 milionů dolarů na vývoj nových kandidátů na vakcíny s využitím technologie mRNA. Z této platformy získala společnost Moderna stovky milionů dolarů na nové investice a v roce 2020 si dokonce zajistila od daňových poplatníků 1 miliardu dolarů (operace Warp Speed) na výzkum a vývoj vakcíny proti Covid-19.

Již v roce 2013 podala společnost Moderna žádost o patent na koronavirus, který obsahuje sekvenci 19 nukleotidů. Tato přesná nukleotidová sekvence se náhodně objevila v místě štěpení furinu v spike proteinu Covid-19. Genetické sekvence tohoto hrotového proteinu byly nakonec použity jako základ pro vývoj experimentální mRNA vakcíny prostřednictvím nikoho jiného než – společnosti Moderna.

O tuto technologii se podělila také společnost Pfizer; společnost Moderna však v současné době zahajuje soudní řízení, aby si zajistila vlastnická práva na své patenty na mRNA a sekvence spike proteinu. Nakonec by společnost Moderna získala od daňových poplatníků dalších 1,525 miliardy dolarů v rámci dohody, která by do lékáren po celé zemi dodala 100 milionů dávek své kandidátní mRNA vakcíny.

Vědci spojují patenty společnosti Moderna s nejpatogennější částí viru SARS-CoV-2
Vědci z Indie, Švýcarska, Itálie a USA publikovali důležitou práci s názvem „Homologie MSH3 a potenciální rekombinační vazba na štěpné místo SARS-CoV-2 pro furin.“ Sekvence 19 nukleotidů (patentovaná společností Moderna) se náhodně objevila v místě štěpení furinem spike proteinu (SARS-CoV-2). Vědci vypočítali náhodnou šanci, že se tak stane, na 1 ku 3 bilionům!

Vědci použili k vyhledání sekvence genu nástroj Basic Local Alignment Search Tool v databázi, která obsahuje všechny známé sekvence genů v přírodě. Hledali sekvenci genu, jeho reverzní sekvenci a komplementární sekvenci genu a jeho reverzní sekvenci. Sekvenci našli v patentech společnosti Moderna v podobě reverzního komplementu: CTACGTGCCCGCCGAGGAG.

Tato přesná sekvence písmen genu byla jedinou sekvencí nukleotidů v SARS-CoV-2, která měla více než 3 nukleotidy. Jeho nejbližším přirozeným příbuzným byl netopýří koronavirus RaTG13. Byla zařazena na místě štěpení furinu, což je část spike proteinu, která je nejvíce spojena s připojením viru a patogenním potenciálem.

Pokud by byl spike protein koronaviru vylepšen v laboratoři, pak by místo štěpení furinu bylo nejlepším místem pro zvýšení jeho patogenního potenciálu. Jak ukazují genetické důkazy, společnost Moderna se podílela na plánování a realizaci Covidu-19, experimentech se ziskem funkce a na profitování z vakcíny.

Zde jsou patenty:
US9149506B2: Modifikované polynukleotidy kódující septin-4 – 2013-12-16 Žádost podala společnost Moderna Therapeutics Inc.
Vynálezce: Tirtha Chakraborty, Antonin de Fougerolles

US9216205B2: Modifikované polynukleotidy kódující granulysin – 2013-12-16 Přihláška podaná společností Moderna Therapeutics Inc.

US9255129B2: Modifikované polynukleotidy kódující SIAH E3 ubikvitinovou proteinovou ligázu 1 – 2013-12-16 Přihláška podaná společností Moderna Therapeutics Inc.

US9301993B2: Modifikované polynukleotidy kódující faktor indukující apoptózu 1 – 2013-12-16 Přihláška podaná společností Moderna Therapeutics Inc.

US9587003B2: Modifikované polynukleotidy pro výrobu proteinů a peptidů souvisejících s onkologií – 2016-02-04 Přihláška podaná společností ModernaTx Inc.
Vynálezce: Stephane Bancel, Tirtha Chakraborty, Antonin de Fougerolles, Sayda M. Elbashir, Matthias John, Atanu Roy, Susan Whoriskey, Kristy M. Wood, Paul Hatala, Jason P. Schrum, Kenechi Ejebe, Jeff Lynn Ellsworth, Justin Guild

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x