Manžel Chelsea Clintonové Marc Mezvinsky stane před vojenským soudem

Marc Mezvinsky

Mělo se za to, že Marc Mezvinsky, manžel zesnulé Chelsea Clintonové, uzavřel s Úřadem vojenských komisí a Sborem generálních advokátů dohodu o imunitě před trestním stíháním, ale kontradmirál Darse E. Crandall v úterý oznámil, že Mezvinsky, jehož svědectví pomohlo usvědčit Clintonovou, bude skutečně stíhán jako spolupachatel Chelseainých zločinů.

Marc Mezvinsky

Zdroj z JAG sdělil, že kontraadmirál Crandall zrušil Mezvinského žádost o imunitu poté, co se dozvěděl, že marginalizoval svou roli v kruhu obchodníků s dětmi Hillary a Chelsea. U tribunálu s Clintonovou se Mezvinsky vykreslil jako oběť a tvrdil, že Clintonovi z něj udělali nevolníka výměnou za to, že Chelsea dovolil, aby se stala jeho nevěstou. Mezvinsky pod přísahou vypověděl, že náplní jeho trestné činnosti bylo zničení záznamů, které spojovaly Clintonovy s prodejem nezletilých chlapců a dívek. Úřadu vojenských komisí řekl, že jeho nehynoucí milostná náklonnost k Chelsea ho přivedla na hlubokou, temnou cestu sebelítosti.

Ačkoli JAG a OMC Mezvinského osud dříve nezveřejnily, redakce se zprostředkovaně dozvěděla, že Mezvinsky bude propuštěn z vazby, protože svědčil proti Chelsea, pravděpodobně proto, aby se mohl starat o své vlastní děti – což je divné, protože pomohl zničit životy mnoha dalších.

V úterý 16. listopadu kontradmirál Crandall řekl, že nové důkazy jasně ukazují, že Mezvinsky udělal mnohem víc než jen to, že spálil, skartoval a digitálně vyčistil důkazy o zločinech Clintonových. Redakce nebyla obeznámena s tím, o jaké důkazy by mohlo jít, ale musí být usvědčující, protože kontradmirál Crandall požádá tribunál, aby zvážil trest smrti.

„Vyšetřování zločinů Clintonových neskončilo smrtí Hillary, ani smrtí Chelsea. Pokračovalo dál. Pokračovalo úsilí o identifikaci dětí, které se staly oběťmi Clintonových – zjišťování jejich totožnosti a získávání svědectví těch, které unikly osudu horšímu než smrt. Jediné, co teď mohu říct, je, že Mezvinsky minimalizoval své zapojení; zbytek vyjde najevo u soudu,“ uvedl náš zdroj.

Dodal, že Mezvinsky byl od svého zadržení „umístěn“ na Guantánamu. Na rozdíl od ostatních „hostů“ GITMO se Mezvinsky vyhnul táboru Delta a místo toho byl ubytován v kasárnách modernizovaných tak, aby vypadaly jako moderní byt.

„To se teď změní, když je obviněn a není svědkem. V pondělí bude převezen do Delty, kde bude čekat na soud, který začne po víkendu na Den díkůvzdání. Od té doby, co Chelsea pověsili, je z něj troska,“ řekl náš zdroj.

Mezvinsky údajně oplakával smrt své ženy a neúnavně vzlykal nad ztracenou láskou.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x