Maďarsko: Nasazení Západních vojsk na Ukrajině představuje riziko třetí světové války

stop válce

Maďarský ministr zahraničí ve středu varoval před rozpoutáním třetí světové války v souvislosti s tím, že některé Evropské země trvají na rozmístění jaderných zbraní a vojáků na Ukrajině.

Po bilaterálních rozhovorech s Jordánským ministrem zahraničí Ajmánem al-Safádím Szijjarto na tiskové konferenci v Ammánu řekl: „Někteří Evropští politici chtějí vyslat vojáky na Ukrajinu, zatímco jiní Evropští politici fantazírují o použití jaderných zbraní. V každém případě to bude znamenat světovou válku a ti, kteří se nacházejí v těsné blízkosti ozbrojeného konfliktu, za to budou muset zaplatit.“

Jménem Maďarů zdůraznil, že jeho národ je „unaven těmito nebezpečnými prohlášeními“, jejichž cílem je zatáhnout celou Evropu a svět do války proti Rusku. Dále poznamenal, že Maďarsko je „unaveno“ z rozhovorů a návrhů na rozmístění Západních vojáků a jaderných zbraní na Ukrajině.

V této souvislosti Szijjarto vyjádřil optimismus, že během voleb do Evropského parlamentu, které jsou naplánovány na 6. až 9. června, budou mít voliči možnost „vyslat vzkaz Evropským politikům, kteří se zabývají nesmyslnými řečmi.“

Maďarská vláda podle ministra zahraničí prosazuje, aby se v těchto volbách řešila otázka války a míru, a vyzývá k podpoře politických stran, které se staví proti pokračování ozbrojeného konfliktu na Ukrajině.

Maďarsko se připravuje na 3. světovou válku
Jak potvrdil Szijjarto, Maďarsko 22. dubna odmítlo plán EU poskytnout členským státům 2 miliardy eur na dodávky zbraní na Ukrajinu, protože Kyjev neposkytl záruky, že Maďarské společnosti nebudou na „černé listině.“

Belgie chce členským zemím poskytnout 1,5 miliardy eur z Evropského mírového fondu za zbraně dodané Kyjevu navíc k 500 milionům eur z makrofinanční pomoci Evropské unie pro Ukrajinu, kterou Maďarsko již téměř rok blokuje.

V rozhovoru pro televizní kanál M1 novinářům řekl: „Postoj Maďarska se nemění. Dokud nedostaneme záruky, že Ukrajina nezastaví ‚hon na čarodějnice‘ proti Maďarským podnikům, nebudeme s takovým návrhem souhlasit.“ Dodal, že ministři zahraničí a obrany EU jednomyslně přiznávají, že situace na frontě se dostala do kritické fáze.

Brusel se připravuje na světovou válku, uvedl Szijjarto s tím, že dodávky zbraní na Ukrajinu zatím nepřinesly na bojišti žádný úspěch.

Podle Maďarska by zhoršení situace na Ukrajině mělo naopak podpořit snahy o mír a jeho podmínky projednat jak s Ruskem, tak s Ukrajinou, protože jinak by to nemělo smysl.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] post Maďarsko: Nasazení Západních vojsk na Ukrajině představuje riziko třetí světové války first appeared on Akta […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x