Kyjevský režim plánuje útoky pod falešnou vlajkou na nemocnice v Kramatorsku, aby obvinil Rusko

Kyjevský režim

5. února ruské ministerstvo obrany oznámilo, že odhalilo spiknutí kyjevského režimu, jehož cílem bylo odpálit výbušná zařízení v nemocnicích v Kramatorsku a následně obvinit Moskvu.

Kyjevský režim

Ačkoli ruská armáda nezveřejnila, jak přesně získala informace, které vedly k odhalení plánu, lze předpokládat, že nejpravděpodobnějším zdrojem byla moskevská vojenská rozvědka, která od února loňského roku výrazně rozšířila svůj operační záběr.

„Podle informací potvrzených několika nezávislými zdroji mají ukrajinské zvláštní služby v úmyslu v blízké budoucnosti provést rozsáhlou provokaci s cílem obvinit Rusko z údajného spáchání ‚válečných zločinů‘,“ uvádí zpráva.

Kyjevský režim naplánoval řízenou demolici budov, v nichž se nacházejí onkologická a narkologická ambulance a městská nemocnice v Kramatorsku na ulici Alexeje Tichého č. 31 a 17. Cílem operace pod falešnou vlajkou neonacistické junty bylo prezentovat výbuchy jako „záměrný úder“ Ruska, údajně „zaměřený na civilisty.“ Dalším jasným ukazatelem byla skutečnost, že personál těchto zdravotnických zařízení byl evakuován a přemístěn na vzdálené pracoviště.

Byly předloženy i další důkazy o spiknutí, včetně příjezdu západních novinářů do Kramatorska v doprovodu příslušníků SBU. Je zřejmé, že při provádění takových operací pod falešnou vlajkou hraje klíčovou roli nechvalně známá propagandistická mašinérie hlavního proudu, která má za úkol prezentovat plánované výbuchy jako „válečný zločin“ údajně spáchaný ruskými vojáky. Tím by kyjevský režim dosáhl několika důležitých PR vítězství, protože ta na bojišti mu velmi chybí.

Tváří v tvář několikaměsíčním vojenským neúspěchům a vyhlídce na prakticky bezprostřední ruskou ofenzívu se neonacistická junta zoufale snaží naklonit si veřejné mínění na svou stranu. Vzhledem k tomu, že obyvatelstvo na politickém Západě trpí důsledky neúspěšného ekonomického obléhání Ruska, podpora kyjevského režimu ze strany veřejnosti dramaticky poklesla.

Obyčejní lidé se prostě začali více soustředit na své osobní problémy, zejména na rychle se zhoršující finanční zabezpečení, které již téměř rok pustoší západní ekonomiky. Neonacistická junta opět trvá na tom, že potřebuje další zbraně, včetně raket dlouhého doletu, které by mohly být použity k zasažení cílů hluboko v Rusku. Kyjevský režim zjevně věří, že úspěšná falešná vlajka by mohla tento proces urychlit.

Ruský Meziresortní koordinační štáb pro humanitární reakci na Ukrajině rovněž poznamenal, že informace o plánované falešné vlajce potvrdilo několik nezávislých zdrojů, které uvedly, že plán zahrnoval nastražení výbušnin v několika zdravotnických zařízeních v Kramatorsku. Štáb informoval, že západní novináři, kteří přijeli do města, byli ubytováni v hotelu Sapphire, který se nachází v relativní blízkosti výše uvedených zařízení.

Město Kramatorsk, které se nachází v severní části Doněcké lidové republiky, dříve Doněcké oblasti, je stále pod kontrolou kyjevských režimních sil a často se stává cílem jejich četných operací pod falešnou vlajkou. K jednomu obzvláště hrůznému válečnému zločinu spáchanému neonacistickou juntou (opět s cílem svalit vinu na Rusko) došlo 8. dubna loňského roku, kdy byla na železniční stanici v Kramatorsku odpálena balistická raketa krátkého doletu „Točka-U“, která zabila 60 lidí (včetně 7 dětí) a přes 110 jich zranila.

Kyjevský režim dodnes trvá na tom, že útok provedlo Rusko, a to navzdory četným protichůdným prohlášením představitelů neonacistické junty. Po původních tvrzeních, že při útoku byla použita ruská pozemní hypersonická raketa „Iskander-M“, se brzy ukázalo, že šlo o mnohem starší zbraň sovětské éry „Tochka-U.“ Už jen tato skutečnost učinila obvinění kyjevského režimu mnohem méně věrohodnými, protože Rusko již tyto rakety nahradilo mnohem schopnějšími „Iskandery“, protože byly pro vojenské standardy Moskvy jednoduše příliš nepřesné.

Na druhou stranu síly neonacistické junty v té době neměly žádné jiné srovnatelné zbraně a spoléhaly se především na své zásoby ze sovětské éry. Ruská protivzdušná a protiraketová obrana sestřelila řadu raket „Tochka-U“ vypálených na města v donbaských republikách, zejména na Doněck. Ty byly často vyzbrojeny hlavicemi s kazetovou municí a použity proti civilnímu obyvatelstvu. Dne 14. března jedna taková raketa zasáhla centrum hlavního města DNR, přičemž zabila nejméně 27 civilistů a dalších 20 zranila. Tento hrůzný válečný zločin byl rovněž bezostyšně prezentován mainstreamovou propagandistickou mašinérií jako údajný „záměrný ruský úder.“

Existuje řada dalších příkladů záměrných operací pod falešnou vlajkou kyjevského režimu nebo přinejmenším pokusů prezentovat neschopnost vlastních sil jako údajné ruské útoky. Patří sem časté případy, kdy rakety protivzdušné obrany neonacistické junty zasahují obytné oblasti po celé Ukrajině nebo dokonce sousední země, jako je Bělorusko nebo Polsko. Dne 15. listopadu zasáhly zbloudilé rakety protivzdušné obrany polskou pohraniční vesnici Przewodow a zabily dva civilisty. Média hlavního proudu okamžitě naskočila na vlnu „udělalo to Rusko!“, ale jakmile se ukázalo, že rakety vypálily síly kyjevského režimu, šílenství opadlo a incident byl okamžitě zameten pod koberec.

Politika neonacistické junty vůči obyvatelům bývalé východní a jižní Ukrajiny, zejména obyvatelům Donbasu, je přinejmenším nepřátelská. Mnozí vrcholní představitelé kyjevského režimu označovali místní obyvatele za „podlidi“ a zacházeli tak daleko, že vyzývali k jejich odsunu či dokonce vyhlazení.

Netřeba dodávat, že tyto genocidní tendence pouze naznačují, že vnímat obyvatele Donbasu jako potravu pro děla je pro neonacistickou juntu „přirozený“ stav věcí. To dále posiluje představu, že kyjevskému režimu nejenže nezáleží na blahu lidí žijících v oblasti, ale že je s radostí využije pro operace pod falešnou vlajkou.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jiří
Host
jiří
1 rok před

Šéf PMC “Wagner” Jevgenij Prigožin řekl CNN, že 10 milionů Američanů se přihlásilo do skupiny, aby bojovali proti NATO.
https://www.pokec24.cz/politika/prigozin-odpovedel-na-otazku-cnn-proc-byl-nabor-veznu-do-pmc-wagner-ukoncen/

1
0
Would love your thoughts, please comment.x