Macron trvá na svých výrocích o jednotkách NATO na Ukrajině

nato,ukrajina

Francouzský prezident Emmanuel Macron si ve čtvrtek stál za svými pondělními kontroverzními výroky o vyhlídkách na vyslání vojáků na Ukrajinu, které vyvolaly rozruch mezi některými členy NATO, a trval na tom, že jeho slova byla dobře promyšlená.

V rozhovoru s novináři na okraj návštěvy inspekce Olympijské vesnice pro rok 2024 nedaleko Paříže Macron odmítl od svých výroků ustoupit, přestože se na něj snesla vlna kritiky od některých kolegů z bloku vedeného Spojenými státy.

„Jde o dostatečně závažné otázky; každé slovo, které v této věci řeknu, je zvážené, promyšlené a uvážené,“ prohlásil Macron.

Francouzský prezident vyvolal politický rozruch v pondělí, když hovořil s novináři poté, co hostil zasedání Evropských lídrů v Paříži. Macron trval na tom, že Západ by se neměl zastavit před ničím, aby zabránil Rusku získat v konfliktu převahu, a uvedl, že nelze vyloučit vyslání vojáků NATO a dalších Západních zemí na Ukrajinu.

„Dnes neexistuje shoda na tom, abychom oficiálním způsobem vyslali vojáky na místo,“ řekl. „Z hlediska dynamiky nemůžeme vyloučit nic. Uděláme vše potřebné, abychom zabránili Rusku vyhrát tuto válku.“

Toto prohlášení vyvolalo vlnu odmítavých reakcí ze strany členů NATO, přičemž řada hlavních členů bloku, včetně USA, Spojeného království a Německa, trvala na tom, že nic takového neplánují. Někteří menší členové bloku, konkrétně Estonsko a Litva, však Macrona zřejmě podpořili a naznačili, že vyslání vojáků na Ukrajinu by nemělo být vyloučeno.

„Neměli bychom se bát vlastní síly. Rusko říká, že ten či onen krok je eskalace, ale obrana není eskalace,“ uvedl ve středu pro Sky Estonský premiér Kaja Kallas. „Říkám, že bychom měli mít na stole všechny možnosti. Co ještě můžeme udělat, abychom Ukrajině skutečně pomohli zvítězit?“ dodal.

Moskva Macronovy výroky ostře odsoudila a varovala blok vedený USA před dalšími nepřátelskými kroky. Pokud budou vojska NATO na Ukrajině skutečně rozmístěna, přímá konfrontace mezi Aliancí a Ruskem se stane nejen „možnou“, ale vlastně i „nevyhnutelnou“, varoval mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kim
Host
Kim
4 měsíců před

Nacistická Evropa musí být důsledně převálcovaná ruskou sebeobranou.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x