Pentagon varuje před přímým střetem Ruska a NATO

Pentagon

Americký ministr obrany Lloyd Austin varoval východní členy NATO, aby se připravili na boj s Ruskem, a prohlásil, že Moskva se „nezastaví“, pokud porazí Kyjevské síly.

Ve čtvrtečním projevu před výborem pro ozbrojené služby Sněmovny reprezentantů USA Austin opětovně vyzval zákonodárce, aby schválili dodatečné financování válečného úsilí Kyjeva, a vykreslil chmurný obraz pro spojence NATO.

„Pokud jste Pobaltský stát, máte vážné obavy, zda jste další na řadě… A upřímně řečeno, pokud Ukrajina padne, opravdu věřím, že NATO bude bojovat s Ruskem,“ řekl šéf Pentagonu.

Austin dále tvrdil, že „ostatní autokraté po celém světě se na to budou dívat a povzbudí je skutečnost, že se to stalo a my jsme nedokázali podpořit demokracii.“

Washington se rychle stal hlavním podporovatelem Kyjeva poté, co Rusko zahájilo vojenskou operaci v roce 2022, ale válečný fond ve výši 45 miliard dolarů byl již vyčerpán a Americká pomoc se téměř zastavila poté, co letní protiofenzíva Ukrajiny nepřinesla žádné významné úspěchy.

Prezident Vladimir Zelenskyj minulý týden údajně varoval, že jeho země bez pokračující podpory USA „válku určitě prohraje“, protože nový balíček pomoci Kyjevu ve výši 60 miliard dolarů narazil v Kongresu na zablokování kvůli odporu republikánů.

Americká armáda zvažuje, zda vyčerpat poslední zbývající 4 miliardy dolarů vyčleněné pro Ukrajinu – a to i přesto, že nemá žádné záruky, že peníze budou zákonodárci nahrazeny uprostřed ostré debaty o obnovení pomoci, uvedlo pro CNN několik představitelů.

Rusko opakovaně odsoudilo dodávky Západních zbraní na Ukrajinu, varovalo, že pouze prodlouží konflikt a učiní ze Západu přímého účastníka bojů, a prohlásilo, že všechny zbraně dodané Západem „shoří“ na bojišti.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x