Sergej Lavrov: Rusko ví o tom, že na Ukrajině jsou kromě žoldnéřů rozmístěny i Americké, Britské a Francouzské jednotky

Sergej Lavrov

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov během své účasti na třetím diplomatickém fóru v Turecké Antalyi, kterého se zúčastnili zástupci 147 zemí, prozradil, že na Ukrajině je v současné době umístěn vojenský personál z USA, Spojeného království a Francie, čímž vyvrátil domněnku, že na Ukrajině jsou přítomni pouze žoldáci z těchto zemí.

„Před státním převratem [na Ukrajině] stovky občanů USA obsadily místa na ministerstvech, stejně jako tam nyní údajně mají své žoldáky, ale ve skutečnosti tam jsou vojenští důstojníci – jsou tam důstojníci z Velké Británie a Francie,“ uvedl Lavrov a dodal: „Jsme si toho dobře vědomi.“

Lavrov navíc dodal, že na Ukrajině již působí jednotky NATO. Upřesnil, že zmínka Francouzského prezidenta Emmanuela Macrona o možném rozmístění jednotek NATO v Kyjevě nebyla chybou.

„Nemyslím si, že se špatně vyjádřil,“ řekl Lavrov s odkazem na Macronovo prohlášení a dodal: „Samotný fakt, že chtějí rozmístit vojáky, byl vyjádřen explicitně, ale neoficiálně tam (NATO) už jsou.“

Ruský ministr zahraničí poté zdůraznil, že „Ukrajina by bez těchto instruktorů nebyla schopna použít tyto takzvané dalekonosné zbraně proti Ruským městům“, a znovu potvrdil: „Všichni tomu dobře rozumíme.“

OSN si bere na mušku Macronovy výroky o vyslání vojáků na Ukrajinu uprostřed války
OSN vyzvala k nepoužívání provokativních výrazů týkajících se války na Ukrajině, uvedl oficiální zástupce generálního tajemníka organizace Stephane Dujarric během brífinku v reakci na dotaz ohledně výroků Francouzského lídra Emmanuela Macrona.

Francouzský prezident Emmanuel Macron v pondělí vyhlásil vytvoření nové koalice, jejímž cílem je poskytnout Ukrajině rakety s dlouhým doletem a munici. Dále zdůraznil, že by se neměla zavrhovat možnost nasazení Západních pozemních sil, které by se zapojily do bojů na Ukrajině.

Na dotaz, zda OSN považuje Macronovy výroky za eskalaci, Dujarric odpověděl: „Od začátku tohoto konfliktu jsme svědky mnoha projevů, které mají potenciál rozdmýchat oheň v již tak smrtícím konfliktu.“

„Naše výzva vyhnout se takové rétorice byla konzistentní od samého počátku. Hovoříme o tom od počátku konfliktu,“ dodal.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x