Generální ředitel společnosti Worldcoin: Globální identifikace bude zavedena – ať se vám to líbí, nebo ne

globální identifikace

Generální ředitel společnosti Worldcoin Sam Altman přiznává, že globální elita brzy zavede povinný globální průkaz totožnosti pro všechny občany – ať už se jim to líbí, nebo ne.

globální identifikace

Podle Altmana bude muset v blízké budoucnosti každý, kdo bude chtít používat internet, používat World ID – nebo „něco podobného.“

A právě teď se lidé v několika jihoevropských zemích, zejména ve Španělsku a Portugalsku, zoufale snaží poskytnout své biometrické údaje o duhovce jako doklad totožnosti a právo na peněženku pro převod kryptoměn.

Summit.news uvádí: Proces registrace zahrnuje vystavení očí takzvaným skenerům oční duhovky Worldcoin’s Orb. Pokud se dá věřit zprávám, je přijetí ve Španělsku, kde byl systém poprvé k dispozici před rokem, lepší než jinde – celkem 150 000 účastníků, 20 000 nových každý den, a Barcelona je místem, kde bude instalována řada Orb skenerů.

Portugalsko se 120 000 účastníky není daleko pozadu a Německo se prý také zahřívá u projektu od doby, kdy se před dvěma měsíci začal rozšiřovat.

Celkově nyní Worldcoin provozuje přibližně 2 miliony „biometrických průkazů.“ Proč se do něj lidé přihlašují?

„Něco jako World ID nakonec bude existovat, což znamená, že si budete muset na internetu ověřit, že jste člověk, ať se vám to líbí, nebo ne,“ prohlásil Blania.

„Ať se vám to líbí, nebo ne“ jsou „sladká“ slova, která každý (ne)rád slyší v souvislosti s něčím takovým, ale právě taková slova se rozhodl použít generální ředitel Worldcoinu Alex Blania při popisu budoucnosti.

V ní bude podle Blanii digitální identifikace tak rozšířená, že se stane nevyhnutelnou, a nebude možné uniknout ověřování si toho, že je člověk (a pravděpodobně i dost dalších věcí) online – pokud člověk vůbec bude chtít být online.

A to bez ohledu na to, zda se to někomu „líbí, nebo ne.“ Blania to spojuje s „pokrokem“ v oblasti „umělé inteligence“ a předpovídá, že k tomu dojde již během několika let.

Vzpomínáte, jak jste si mysleli, že CAPTCHA jsou špatné pro vaše soukromí a pro způsob, jakým efektivně outsourcují vaši práci? No, nyní jsou CAPTCHA zřejmě považovány za zastaralé, protože nové iterace „umělé inteligence“ nám ukazují cestu do odvážného nového světa.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x