Poradce Pentagonu ve výslužbě říká, že USA s největší pravděpodobností zničily plynovod Nord Stream

plynovod Nord Stream

Plukovník americké armády ve výslužbě Douglas Macgregor, který byl poradcem Pentagonu, prohlásil, že Spojené státy jsou s největší pravděpodobností státním aktérem, který sabotoval plynovody Nord Stream. Tím USA izolovaly Německo a postaraly se o to, aby mělo studenou a temnou zimu.

plynovod Nord Stream

Macgregor dodal, že svou roli pravděpodobně sehrála i Velká Británie a že útok byl proveden, aby se Německo nevykašlalo na válku na Ukrajině. Během vystoupení v podcastu Judging Freedom, Macgregor uvedl, že vylučovací proces vylučuje Německo, protože je z hlediska energetické bezpečnosti závislé na Nord Streamu, a zároveň Rusku neprospělo, že sabotovalo svou vlastní infrastrukturu.

Zdálo se, že Německo je připraveno vzdát se zástupné války a zrušit sankce vůči Rusku, aby mohlo v nadcházející zimě skutečně dodávat zemní plyn svým otrokům.

„Zdráhám se říci ‚víme, že to musel být Washington‘. Nemohu to říct, protože to prostě nevíme. Ale je zcela jasné, že jsme Berlínu uzavřeli možnosti. Berlín se od tohoto spojenectví vzdaloval. Kancléř Olaf Scholz řekl: ‚Nepošlu už žádné vybavení, nepošlu žádné tanky‘. Teď je v úzkých, protože Spojené státy ho prostě připravily o možnost vycouvat. Kdo mu bude dodávat plyn a ropu a uhlí a všechno ostatní, když se vykoupí? Kam se teď obrátí? A nezapomeňte, že Němci, kteří doma čelí strašlivým následkům, odmítají znovu spustit jaderné elektrárny,“ řekl bývalý důstojník.

„Zničili by Rusové svůj vlastní plynovod? 40 procent ruského hrubého národního produktu nebo hrubého domácího produktu tvoří zahraniční měna, která přichází do země za nákup zemního plynu, ropy, uhlí atd. Takže Rusové to neudělali. Představa, že to udělali, je podle mě absurdní,“ řekl Macgregor.

S odkazem na nechvalně proslulý smazaný tweet polského europoslance Radoslawa Sikorského, v němž napsal: „Děkujeme, USA,“ Macgregor poznamenal: „Kdo další by v tom mohl mít prsty? No, Poláci jsou z toho zřejmě velmi nadšení.“

Macgregor dodává, že když se podíváte na to, jak byly tyto ropovody zničeny, musel by to provést stát s vojenským arzenálem, který je schopen je zničit. S odvoláním na zprávy, podle nichž bylo v obou explozích zjištěno více než 500 kg TNT, bývalý poradce Pentagonu naznačuje, že schopnost provést útok měly pouze Spojené státy a britské královské námořnictvo.

„Pak se musíte podívat na to, kdo jsou státní aktéři, kteří mají schopnost to udělat. A to znamená královské námořnictvo, speciální operace námořnictva Spojených států,“ řekl Macgregor. „Myslím, že je to celkem jasné. Víme, že byly použity tisíce kilogramů TNT, protože tato potrubí jsou nesmírně robustní. Kolem různých kovových slitin máte několik centimetrů betonu, kterým se zemní plyn pohybuje. Takže to není něco, co byste mohli jednoduše shodit granát na konec rybářského vedení a narušit. To znamená, že to vyžaduje určitou míru sofistikovanosti,“ dodal.

CIA varovala Německo před možnými útoky na plynovody v Baltském moři několik týdnů předtím, než se staly terčem útoků plynovody Nord Stream 1 a 2. Joe Biden i náměstkyně ministra zahraničí pro politické záležitosti Victoria Nulandová ujišťovali, že Nord Stream 2 nebude moci být provozován, pokud Rusko zaútočí na Ukrajinu.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x