Orbán: Návštěva Kyjeva byla průzkumem Zelenského červených linií pro dosažení míru

Kyjev

Maďarský premiér Viktor Orbán prohlásil, že jeho návštěva v Kyjevě neměla za cíl přesvědčit Ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, ale zjistit, „kde jsou hranice“, pokud jde o postoj Kyjeva k mírovému procesu.

V rozhovoru pro konzervativní Švýcarský deník Die Weltwoche Maďarský premiér uvedl, že neměl v úmyslu předkládat Zelenskému žádné konkrétní návrhy a že jeho úkolem bylo lépe pochopit postoj Ukrajinského prezidenta a jeho červené linie v mírových rozhovorech.

Orbán potvrdil, že jako předseda vlády země, která v současné době vykonává rotující předsednictví EU, má za cíl připravit pro Evropskou radu zprávu o možnostech míru. Připomněl, že již bylo předloženo několik návrhů na mírové rozhovory a na řešení konfliktu, ale jejich přijetí může trvat měsíce, což není příliš aktuální, neboť denně umírají lidé.

Z tohoto důvodu požádal Zelenského, aby změnil pořadí tohoto procesu, aby se nejprve uvažovalo o příměří a teprve poté o jednáních o mírovém procesu.

Maďarský lídr uvedl, že Zelenskému se návrh na příměří „příliš nezamlouvá“, a požádal, aby o něm přemýšlel, protože má špatné zkušenosti s předchozími návrhy na příměří, které podle něj nevyzněly ve prospěch Ukrajiny.

Objasnil, že Zelenskyj chápe pozici Maďarska, a nastínil limity své vlastní pozice, pokud jde o budoucí rozhodnutí. „Uvidíme, jak budeme dále pokračovat,“ dodal premiér.

O své neohlášené cestě do Kyjeva a o konci války Orbán řekl, že ti, kteří chtějí kontrolovat události, nikdy nebudou úspěšní, zatímco ti, kteří chtějí být užiteční a pomáhat druhým, se musí nejprve „zbavit svého ega.“ Dodal, že skutečně důležitými tématy jsou válka a mír, postavení Ukrajiny a Ruska a zájmy Evropské unie.

O válce a míru nerozhoduje Maďarsko, ale premiéři a předsedové Evropské rady, řekl Orbán novinářům po jednání.

„Celkově si myslím, že jsme dnes udělali krok vpřed a zítra uděláme další,“ dodal.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] post Orbán: Návštěva Kyjeva byla průzkumem Zelenského červených linií pro dosažení míru first appeared on Akta […]

Frank
Host
Frank
12 dní před

Podmínky si vždy klade vítěz a to nácci z okrajiny zcela jistě nebudou.

trackback

[…] premiér přijel do Moskvy po návštěvě Kyjeva 2. července v rámci „mírové mise“, kterou […]

3
0
Would love your thoughts, please comment.x