Putin: Západ je zjevně zklamán výsledky Kyjevské protiofenzívy

Vladimir Putin

Ve svém posledním prohlášení Putin zdůraznil, že západní podpora a vojenská pomoc Ukrajině nepřinesly očekávaný výsledek.

Vladimir Putin

Ruský prezident Vladimir Putin v pátek prohlásil, že Západní stoupenci Kyjeva jsou zklamáni výsledky ukrajinské protiofenzívy proti Rusku. Zmínil, že navzdory dodávkám zbraní a zahraničních žoldnéřů se ukrajinským silám nepodařilo prolomit frontové linie ruské armády.

„Dnes je zřejmé, že západní kurátoři Kyjevského režimu jsou zjevně zklamáni výsledky takzvané protiofenzívy, kterou současné Ukrajinské orgány hlasitě vyhlašovaly v předchozích měsících,“ řekl Putin.

Putin rovněž poznamenal, že veřejné mínění na Ukrajině se postupně mění a stále více lidí zpochybňuje motivy konfliktu a ztráty na životech. Tento posun přirovnal ke změnám, k nimž dochází i v Evropě.

„Lidé na Ukrajině si stále častěji kladou legitimní otázku: ‚Pro co, pro čí sobecké zájmy umírají jejich příbuzní a přátelé?‘. Postupně, pomalu, ale přece dochází k probuzení. Vidíme, že veřejné mínění se mění i v Evropě,“ prohlásil.

Ruský prezident poukázal na to, že Ukrajinské ozbrojené síly utrpěly značné ztráty a dodávky západních zbraní a prostředků jim nepomohly se vzpamatovat, a dále zdůraznil, že další vojenská pomoc ze Západu by konflikt pouze prodloužila.

„V důsledku sebevražedných útoků utrpěly Ukrajinské ozbrojené síly obrovské ztráty. Jedná se o desítky tisíc, a to myslím vážně – desítky tisíc lidí,“ řekl Putin.

Pokud jde o Polsko, Putin obvinil jeho představitele, že plánují vytvořit koalici pod záminkou NATO a zasáhnout do ukrajinského konfliktu s cílem zmocnit se podle nich „historických území“ na západní Ukrajině.

Putin dále zmínil, že Západ nyní zvažuje využití Litevců a Poláků jako dalších sil v konfliktu, což naznačuje změnu jejich přístupu k situaci.

„Pokud jde o polské představitele, ti pravděpodobně očekávají, že vytvoří koalici v rámci NATO… a přímo zasáhnou do konfliktu na Ukrajině, aby si pak pro sebe ‚urvali‘ tučnější kus [země], aby získali zpět, jak se domnívají, svá historická území – dnešní západní Ukrajinu,“ konstatoval Putin.

„Pokud jde o Bělorusko, je součástí Unijního státu. A rozpoutání agrese proti Bělorusku bude znamenat agresi proti Rusku. Na to odpovíme všemi prostředky, které máme,“ dodal.

Putinova prohlášení odrážejí pohled na to, že Západní podpora a vojenská pomoc Ukrajině nepřinesly očekávané výsledky, zejména v souvislosti s vnímáním geopolitických zájmů, které konflikt ovlivňují.

„Západ se zjevně domnívá, že Ukrajinské maso pro děla nestačí, a proto plánuje použít nový spotřební materiál – Poláky, Litevce a další země,“ uzavřel Putin.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x